Gazdaság HVG 2022. augusztus. 31. 16:25

Tovább folyik az osztozkodás Vida és Mészáros körei között

Tudom, hihetetlen, de nyugger vagyok – nyilatkozta Vida József, az egységes Takarékbank tavaly visszavonult összerakója a HVG-nek. A lap arról ír, hogy az üzletember és Mészáros Lőrinc körei között tovább zajlik az osztozkodás.

Bár Vida József, a Takarékbank tavaly visszavonult elnöke azt mondta a HVG-nek, hogy „tudom hihetetlen, de nyugger vagyok”, mégis komoly mozgolódás van az üzleti köreiben. A cikk szerint korábbi Takarék-csoportbeli tulajdonostársa és bizalmasa, Gál Miklós, a 3A Takarék egykori vezetője aktív maradt és a jelek szerint ő is érdekelt abban, hogy sikeres legyen.

Erre utalhat, hogy a cégiratokban fellelhető egy friss augusztusi szerződés, amely szerint a Gál és Vida közös tulajdonában lévő, de Gál által irányított Isaac Goldmann Zrt. megvette az MTB Takarékbanktól a DBH Investment Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. 99,5 százalékos tulajdonhányadát. A HVG szerint a vételár titkos, az alapkezelő profitabilitása mindenesetre nem rossz, mivel tavaly 440 millió forintos árbevétel mellett 120 milliós nyereséget termelt, aminek nagyobb részét kifizették osztalékként.

A cikk szerint nem lefutott meccs Gál és Vida számára, hogyan szállnak ki a TV2-ből amelyben 2019-ben vették át Andy Vajna helyét. A csatorna egyértelműen Mészáros Lőrinc-közeli, benne például a második nejével, Várkonyi Andreával, a Bankholding Vidát kiszorító menedzserével, Barna Zsolttal vagy a Mészáros-cégekben gyakori tisztségviselővel, Tima Jánossal. A tévétársaágban résztulajdonos műsorgyártó IKO Holding Kft.-ben azonban a mai napig ott van Paulovics Ágnes – Vida barátja és lóversenyzőtársa – Hunmédia nevű vállalkozása is.

További részletek a HVG heti számában, később pedig a hvg360-on lesz elérhető.

HVG
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. február. 15. 19:30

„Tudom, hogy nagyon fáj, de tartson még ki egy kicsit”– a kórházba belépve a méltóságukat is leteszik a küszöbön

Az egészségügyben számtalan módon sérülhet a méltóság, egy-egy empátiát kifejező gesztus ugyanakkor csodát tesz. Hogyan lehetne humánusabbá tenni az ellátást? Miért nehéz az egészségügyben dolgozóknak túllátniuk azon, hogy a páciens nem elvégzendő feladatok halmaza, hanem ember? Hogyan lehet a demens betegeket is segíteni a méltóságuk megőrzésében? És mit várunk el a haldoklótól? Sipőcz Diána kulturális antropológussal és Zsák Éva tanatológussal, a Méltóságért Alapítvány munkatársaival ezekről beszélgettünk.