Gazdaság hvg.hu 2022. május. 07. 12:47

Eszköztámogatást nyújt a Mol az ukrán energetikai hálózat működéséhez

Csatlakoztak a Nemzetközi Olaj- és Gáztermelők Szövetsége kezdeményezéséhez.

Háború Ukrajnában
Friss cikkek a témában

Szolidaritást vállal a háború által sújtott ukrán energetikai szektorral, és eszköztámogatással segíti az energetikai hálózat folyamatos és biztonságos működését – jelentette be szombaton a Mol-csoport. Mint írták, csatlakoztak a Nemzetközi Olaj- és Gáztermelők Szövetsége (IOGP) kezdeményezéséhez, és részt vesznek az Ukrajnának nyújtott eszköztámogatási programban.

Az iparági együttműködés célja, hogy elhárítsa a háború során keletkezett károkat, segítse az ukrán energetikai hálózat folyamatos működését. A programot az Európai Bizottság Energiaügyi Főigazgatósága és az Energiaközösség koordinálja, az ukrán Energiaügyi Minisztérium pedig rendszeres és pontos tájékoztatást nyújt a hálózat működtetéséhez szükséges eszközökről.

Azt is írták, hogy a cégcsoport összesen 290 ezer euró támogatást ajánlott fel, amelyből az ukrán fél eddig 50 ezer euró értékű eszközigényt erősített meg. A kőolaj- és földgázkitermelés folytonosságát, valamint az energiahálózat folyamatos működtetését elősegítő szerelvényt, csőanyagot és alkatrészeket a Mol maga szállítja az ukrán határhoz. Az Energiaközösség és az ukrán hatóság közötti egyeztetések folyamatosak, a Mol pedig folyamatosan figyeli az újonnan felmerülő igényeket, és dolgozik azon, hogy a támogatási program keretében további segítséget nyújtson.

A Greenpeace pénteken a Mol százhalombattai kőolaj-finomítójánál akciózott, azt vetítette ki rá: „Véres profit: szégyen!” A szervezet szerint a magyar állam a cég háborús extraprofitját védi, amikor hamis érvekre hivatkozva akár az egész EU-t elgáncsolná az orosz olajimport tervezett európai embargójának ügyében. A Mol-csoportnak azt rótták fel, hogy sok más céggel ellentétben nem hagyott fel az oroszországi tevékenységével, sőt növelte is az ottani olajtermelését.

„Véres profit: szégyen!" - a Mol olajfinomítójánál akciózott a Greenpeace

A magyar polgárok közül is egyre többen tartják fontosnak a fenntarthatóságra való áttérést, ám a legtöbben egyelőre csak olyan lépéseket tesznek, amelyek nem járnak komoly anyagi következményekkel, illetve nem túl megterhelőek. A felmérésekből az is kiderül, hogy sokan az államtól várják a „zöld intézkedések" megtételét.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Gyükeri Mercédesz 2025. január. 08. 13:14

Hipóval mosott tojás, tesztek horribilis áron, na meg a rendeleti kormányzás – emlékszik, milyen volt a covid magyar módra?

Magyarország az a hely, ahol az öt éve elkezdődött világjárvány a túlárazott és felesleges beszerzésekről, a kormányzati propagandáról, az oroszok és a kínaiak helyzetbe hozásáról, a parlamenti demokrácia szembeköpéséről és az információk eltitkolásáról szólt. No és persze a nyunyókáról.