Gazdaság hvg.hu 2022. május. 05. 07:31

24.hu: 180 milliót találtak egy pénzügyminisztériumi tanácsos széfjében, aki állítja, hogy ez az anyja pénze

A tanácsost még április végén kapcsolták le a Pénzügyminisztériumot érintő letartóztatási hullám keretében.

Összesen 190 millió forint tisztázatlan eredetű készpénzt találtak a Központi Nyomozó Főügyészség munkatársai a Pénzügyminisztérium egyik tanácsosánál, ami állítása szerint nyugdíjba vonult édesanyja pénze – írja a 24.hu. Április végén a Központi Nyomozó Főügyészség több helyen hajtott végre egy időben összehangolt eljárást, az akcióban 150 ügyész és rendőr vett részt. Hivatalos személyektől ekkor több mint kétszázmillió forint készpénzt, hatvanmillió forint összegű értékpapírt foglaltak le gépjárművek és ingatlanok mellett.

A 24.hu most arról számolt be, hogy a lefoglalt pénz nagy részét, 190 millió forintot egy, a Pénzügyminisztériumban dolgozó kormánytanácsosnál találtak meg. Az illető széfjében 3,5 millió forintot, közel tízezer amerikai dollárt, és több mint nyolcezer eurót találtak. A kormánytanácsosnál trezorkulcsokat is találtak, ezekről azt mondta, hogy a hozzájuk tartozó széfeket apósa, anyja és az ő nevén bérelték.

A 24.hu ügyészségi dokumentumok alapján állítja: a széfben 180 millió forint készpénz volt, erről pedig a tanácsos azt állította, hogy ez a pénz anyjáé, amit kezelésre, megőrzésre vett át tőle. A korrupciós ügynek 18 gyanúsítottja van, öt embert tartóztattak le, egy pedig bűnügyi felügyelet alatt van.

 

Minisztériumi vesztegetési botrány: már hat gyanúsított van, öten letartóztatásban

Hatra nőtt a Pénzügyminisztériumot és a Miniszterelnökséget is érintő vesztegetési ügyben érintett gyanúsítottak száma: közülük ötöt letartóztatásba helyezett a bíróság.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.