Gazdaság hvg.hu 2022. április. 30. 13:23

Dohába is fog ingázni a kormány teherszállító gépe

Nemcsak Kínába, de mostantól Dohába, Qatar fővárosába is fog repülni a külügy által a koronavírus-járvány idején vásárolt Airbus A330-200F típusú teherszállító repülőgép.

"A mai nap híre, hogy a Qatar Airways-szel folytatott intenzív tárgyalások eredményt hoztak és a kínai útvonal üzemeltetése kiegészül a Budapest-Doha kereskedelmi légikapcsolattal is. Mindez azt jelenti tehát, hogy a magyar állami tulajdonban lévő, magyar légitársaság által üzemeltetett, magyar cég által karbantartott és magyar földi kiszolgáló által támogatott teherszállító repülőgép újabb útvonalon teljesít kereskedelmi célú szolgálatot, Ázsia után immáron a Közel-Keleten is" - írja Szijjártó Péter külügyminiszter a Facebook-oldalán.

Az Airbus A330-200F típusú cargo gépet a magyar kormány a világjárvány elején vásárolta meg a Qatar Airwaystől 17 milliárd forintért, azzal az indokkal, hogy így majd gyorsabban tudjuk beszerezni a védekezéshez szükséges eszközöket. Tavaly év elején a Wizzair által üzemeltetett gép még csak kétszer repült áruval, igaz, akkor még híján volt a kereskedelmi hatósági engedélyeknek.

Szijjártó Péter most azt írja a posztjában, hogy a gép "már a világjárvány alatt is hatalmas szolgálatot teljesített azzal, hogy mintegy 6,8 millió adag vakcinát szállított Budapestre a világ minden tájáról, mindig időben, biztonságban".

Hozzáteszi, a "fenntartható működési modell érdekében, az elmúlt hónapokban - az állami feladatok mellett - a gépet kereskedelmi forgalomba állítottuk a Budapest és a kínai Csengtu közötti útvonalon".

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.