Nemcsak Kínába, de mostantól Dohába, Qatar fővárosába is fog repülni a külügy által a koronavírus-járvány idején vásárolt Airbus A330-200F típusú teherszállító repülőgép.
"A mai nap híre, hogy a Qatar Airways-szel folytatott intenzív tárgyalások eredményt hoztak és a kínai útvonal üzemeltetése kiegészül a Budapest-Doha kereskedelmi légikapcsolattal is. Mindez azt jelenti tehát, hogy a magyar állami tulajdonban lévő, magyar légitársaság által üzemeltetett, magyar cég által karbantartott és magyar földi kiszolgáló által támogatott teherszállító repülőgép újabb útvonalon teljesít kereskedelmi célú szolgálatot, Ázsia után immáron a Közel-Keleten is" - írja Szijjártó Péter külügyminiszter a Facebook-oldalán.
Az Airbus A330-200F típusú cargo gépet a magyar kormány a világjárvány elején vásárolta meg a Qatar Airwaystől 17 milliárd forintért, azzal az indokkal, hogy így majd gyorsabban tudjuk beszerezni a védekezéshez szükséges eszközöket. Tavaly év elején a Wizzair által üzemeltetett gép még csak kétszer repült áruval, igaz, akkor még híján volt a kereskedelmi hatósági engedélyeknek.
Szijjártó Péter most azt írja a posztjában, hogy a gép "már a világjárvány alatt is hatalmas szolgálatot teljesített azzal, hogy mintegy 6,8 millió adag vakcinát szállított Budapestre a világ minden tájáról, mindig időben, biztonságban".
Hozzáteszi, a "fenntartható működési modell érdekében, az elmúlt hónapokban - az állami feladatok mellett - a gépet kereskedelmi forgalomba állítottuk a Budapest és a kínai Csengtu közötti útvonalon".
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.