Nagy tesztbe kezd a Wizz Air
A Wizz Air bejelentette, hogy az Airbusszal közösen tesztelni kezdi a fenntartható repülőgép-üzemanyaggal (SAF) repülést.
A Wizz Air bejelentette, hogy az Airbusszal közösen tesztelni kezdi a fenntartható repülőgép-üzemanyaggal (SAF) repülést.
Az Egyesült Államok tengerészgyalogságának logisztikáját is segítheti a jövőben az az Airbus helikopter, ami már ránézésre is szokatlan: nincsenek rajta ablakok, mivel teljesen autonóm, és önállóan tud közlekedni.
A Wizz Air vezérigazgatója azt ígéri, néhány héten belül döntenek az izraeli járatokról, de elképzelhető, hogy idén már nem indítanak oda gépeket.
Az amerikai repülőgépgyártó összességében azért még nagyon messze van a tavalyi eredményeitől is.
Az Airbus az elmúlt hónapokban intenzíven tesztelte az A330-as repülőgépe tanker változatát, ami egyszerre 111 tonna üzemanyagot tud a levegőbe emelni. A mostani sikerek jelentősen növelhetik a légierő hatékonyságát.
Az Airbus átszámítva mintegy 88,2 milliárd forintot kapott az Európai Űrügynökségtől a Vigil nevű műhold kifejlesztésére. A szatellit fő feladata az űridőjárás előrejelzése lesz.
Racer néven készített új légi járművet az Airbus. Egyelőre csak a technológia demonstrálására szolgáló példány épült meg, de már az is nagyon ígéretes.
Guillaume Faury, Európa legnagyobb repülőgépgyártó és védelmi ipari cégének vezetője azt szeretné elérni, hogy az Európai Unió és az Egyesült Királyság közös vadászgépfejlesztési programot indítson.
A közös konkurencia még a legnagyobb ellenfeleket is egy platformra hozhatja.
A légi közlekedés az elmúlt évben hatalmas küzdelmet folytatott, hogy lépést tartson a járvány utáni utazási boommal, erőfeszítésüket pedig nehezíti a munkaerő- és alkatrészhiány. A helyzetet tovább rontja, hogy a balesetek miatt az amerikai hatóságok nem engedik bővíteni a Boeing MAX repülőgépek gyártását. A kereslet–kínálati olló szélesedése viszont növeli a légitársaságok költségeit, akik az utasok jegyeiben érvényesíthetik azt. A zavaros helyzetet használná ki a Ryanair.
Nem szállnak fel vele, helyette szétbontják azt az Airbust, amivel még 2023 szeptemberében hajtottak végre kényszerleszállást Szibériában – derül ki egy, az orosz repüléssel foglalkozó Telegram-csatornából.
Egy próbarepülés során problémát jeleztek a műszerek, így a pilóták kényszerleszállást hajtottak végre az Alaska Airlines Airbus-gépével. Az eset nem sokkal azután történt, hogy a társaság egyik Boeingjából repülés közben kiszakadt egy darab.