A megújuló energiaforrások használata mellett az atomenergiára is még több pénzt kell szánni, hogy a nyugati világ leváljon az orosz energiafüggőségről - érvelt a brit miniszterelnök.
Amikor Vlagyimir Putyin megindította az Ukrajna elleni háborút, pontosan tudta, hogy a világ nagyon nehéznek fogja találni az ő megbüntetését, hiszen energiafüggőséget teremtett. Márpedig amíg a Nyugat gazdaságilag függ Putyintól, addig az orosz elnök ezt bármilyen módon kihasználhatja. Ezért kell most ezt a függést felszámolni, és ez meg is fog történni – írta Boris Johnson brit miniszterelnök a The Daily Telegraphban közzétett cikkében.
Johnson szerint fájdalmas folyamat lesz az orosz energiahordozókkal szembeni nyugati függés felszámolása, de ezt mindegyik országnak meg kell tennie, mert csak így lehet megállítani Vlagyimir Putyin agresszióját.
A brit miniszterelnök úgy fogalmazott: amikor Putyin 2014-ben először hajtott végre inváziót Ukrajna ellen, a Nyugat rettenetes hibát követett el. Az orosz elnök ugyanis ezzel az agresszív cselekedetével hatalmas darabot hasított le egy szuverén országról, a nyugati országok pedig hagyták, hogy ezt megússza.
Mint írta, a hatalmas orosz szénhidrogénkészlet Putyin erőssége, de egyben gyengesége is, hiszen Oroszország nemigen gyárt olyasmit, amit a világ többi része meg akarna tőle vásárolni. Ha a világ véget tud vetni a függőségnek az orosz nyersolaj- és földgázszállításoktól, azzal megfoszthatja Putyint pénzforrásaitól, de ez a stratégia csak akkor lehet igazán működőképes, ha ezt mindenki megteszi.
Johnson szerint Nagy-Britannia minden olyan technológiát ki fog aknázni, amely a megújuló energiaforrások használatát segíti, emellett viszont eljött az ideje annak is, hogy „új, nagy tétek egész sorát tegyük fel az atomenergiára.”
Az orosz-ukrán háború keddi híreit itt követhetik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.