Gazdaság hvg.hu 2021. szeptember. 13. 19:53

2,5 milliárd forint támogatást engedélyezett az Európai Bizottság a debreceni repülőtérre

A pénzből tűzoltóberendezéseket vásárolhatnak, de egy új futópálya tervezését is ebből finanszíroznák.

Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy a magyar kormány és Debrecen önkormányzata 2,5 milliárd forint (hozzávetőleg 7 millió euró) összegű állami támogatást nyújtson a Debreceni Nemzetközi Repülőtér tulajdonosának – közölte a brüsszeli testület.

A projekt tűzoltó berendezések és két tűzoltóautó beszerzését, tűzoltólaktanya megtervezését és felépítését, új futópálya engedélyeztetését és megtervezését, informatikai hálózati infrastruktúra kiépítését, valamint az utasbiztonsági ellenőrzés javítását foglalja magában. A magyar hatóságok a beruházási költségek azon hányadát fogják finanszírozni, amelyet a debreceni repülőtér tulajdonosa nem tud a bevételeiből fedezni – olvasható a közleményben.

A Bizottság azzal indokolta a támogatási program engedélyezését, hogy az elő fogja segíteni a debreceni repülőtér fejlődését, ez pedig kedvezően hat majd a környező régió fejlődésére, mert javítani fogja a térség összekapcsoltságát az Európai Unió többi részével.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.