Így is ők adták a legolcsóbb ajánlatot.
A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó V-Híd Zrt. nettó 337 milliárd 904 millió forintos ajánlatával elnyerte a Déli Körvasút legnagyobb kivitelezési pályázatát – írta meg a 24.hu.
Az ajánlatban alvállalkozóként jelölték meg Mészáros Lőrinc testvérének, Mészáros Jánosnak a cégét, a Híd-Tám Kft.-t, és az ugyancsak Mészáros-érdekeltségnek számító V-Híd Vagyonkezelőt is. Mellettük ugyanilyen szerepben vesz részt a munkában a Lánchíd felújításán dolgozó A-Híd Zrt. és a MÁV-leányvállalata, a MÁV FKG Kft.
A Kelenföld-Ferencváros megaprojektre egyetlen másik ajánlattevő volt, a Dömper Kft.-ből, a Subterra-Raab Kft.-ből, illetve a Pannon-Doprastav Kft.-ből álló SSD Konzorcium, amely 345 milliárd 21,8 millió forintért vállalta volna a munkát.
A Budapest Fejlesztési Központ vezérigazgatója, Vitézy Dávid korábban az utóbbi száz év legjelentősebb budapesti vasúti fejlesztésének nevezte a Facebookon megjelent bejegyzésében a Ferencváros és Kelenföld közötti vasútvonal kapacitásbővítést. A kivitelezés során Ferencváros és Kelenföld között egy harmadik, az egyes szakaszokon pedig egy negyedik vágányt is építenek, a meglévőket pedig felújítják.
Vitézy akkor arról is írt, hogy a Közvágóhídnál és Újbudán Nádorkert néven új megállóhelyek épülnek, 45 000 négyzetméternyi zajvédőfalat húznak fel, összesen közel 13 kilométer új vágányt és 16 új vasúti kitérőt fektetnek le, valamint 6 új vasúti hídrendszer is készül: a Gubacsi út felett, a Soroksári út felett, a Budafoki út felett, a Szerémi út felett, a Fehérvári út felett és a Bartók Béla út felett.
„A munkák a vasúti forgalom folyamatos fenntartása mellett és a városi közúti forgalom akadályozásának korlátai miatt rengeteg ütemben valósulhatnak csak meg, kiviteli tervezéssel együtt összesen várhatóan 5 évet vesznek majd igénybe” – írta Vitézy a tender kiírásakor, tavaly októberben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.