Bige a lap által februárban közölt milliárdos lista miatt indított helyreigazítási pert.
Az egyik leggazdagabb magyar, Bige László első fokon pert vesztett a magyar Forbes ellen – számolt be róla a lap.
A Forbes a koronavírus-járvány miatt nem tavaly év végén, hanem februárban publikálta a leggazdagabb magyarokkal foglalkozó listáját, ám Bige vitatta a lap módszertanát.
A Forbes szerint a szerkesztőség felajánlotta, hogy az általuk becsült cégérték mellett megjeleníti az érintett véleményét is, de ezzel a lehetőséggel Bige László nem élt, később pedig helyreigazítási perben követelte, hogy megjelenjen az általa helyesnek vélt becslés.
A vita alapja az volt, írják, hogy a Forbes az Igazságügyi Minisztérium (IM) adatbázisába feltöltött, közhiteles, konszolidált 2019-es cégadatok alapján becsült, Bigéék viszont azt szerették volna, ha az általuk januárban a szerkesztőségnek megküldött 2020-as, még nem közhiteles adatok alapján végezzék el a számítást. A Forbes azonban a módszertanban is jelezte, hogy a magántulajdonú (nem tőzsdén jegyzett) társaságok esetében mindig a közhiteles adatbázisokban szereplő eredményeket veszi alapul.
A lap szerint nemrég lezajlott a sajtóhelyreigazítási per tárgyalása, ahol Zsiborás Gergő, a lista vezető szerkesztője is tanúskodott. A bíróság pedig úgy ítélte meg, hogy a Forbes által közölt lista hiteles tájékoztatást nyújt az olvasók számára, Bige László személyiségi jogainak megsértésére nem alkalmas.
A döntés indoklásában a bíróság azt is kiemelte, hogy „a sajtószabadság kiterjed arra, hogy a sajtó képviselője megválassza azt a módszert, amely a vizsgálata, összehasonlítása alapját képezi, amennyiben az nem megtévesztő, széles körben elfogadott és valamennyi érintett esetében egyformán alkalmazható”.
Bige László a Forbes listáján a 12. leggazdagabb magyarként szerepelt, 115,5 milliárd forintos becsült vagyonnal.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.