Amerikai és Japán segítséggel turbóznák fel az indiai vakcinagyártást, hogy alternatívát nyújthassanak a kínai oltásoknak az indiai és csendes-óceáni térségben. Erről pénteken állapodtak meg.
Egymilliárd adag koronavírus elleni oltással igyekszenek ellensúlyt képezni a kínai nyomulásnak az USA és ázsiai szövetségesei - jelentette a Reuters. Erről egy pénteki csúcstalálkozón állapodott meg Indiával, Japánnal és Ausztráliával John Biden amerikai elnök.
A megállapodás értelmében az USA és Japán kölcsönökkel segítik majd Indiát abban, hogy megfelelő gyártókapacitást építsen ki a Novavax és Johnson and Johnson vakcináinak előállítására, amiket Indián belül, illetve exportra is gyártanának az egész ázsiai térség számára. Az egymilliárd adag oltást 2022 év végéig szeretnék leszállítani.
A felek arról is megállapodtak hogy más területeken is együttműködnek az indiai és csendes-óceáni térség biztonságáért, mindezt elsősorban azért, hogy ellensúlyt képezzenek a növekvő Kínai befolyásnak, legyen szó a hajózás szabadságáról, kibertámadásokról, a félvezető ellátási lánc biztonságáról, az észak-koreai nukleáris fenyegetésről vagy épp mianmari puccsról és az erőszakos elnyomásról.
Kína, bár otthon akadozik a vakcinaellátás, világszerte kínálja az oltásait, nem minden hátsó szándék nélkül.
Kína is hálás lehet, hogy Magyarország engedélyezte a vakcináját
Hiába akadozik a kínai lakosság beoltása, a nagyhatalom már világszerte kínálja vakcináit. Főleg a szegényebb és fejlődő országokat célozzák, így a propagandájuknak mindenképpen jót tett, hogy egy uniós ország, Magyarország is engedélyezte a Sinopharmot - amit egyébként itthon is sikerként tud kommunikálni az Orbán-kormány.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.