Egyelőre a britek is maradnak.
Mindenki telefonálhasson úgy az Európai Unióban, mint a saját hazájában! 2017 óta érvényes ez a szabály, amelynek az Európai Bizottság most javasolta a meghosszabbítását, méghozzá tíz évre.
Miért volt szükség ennek a népszerű döntésnek a meghosszabbítására? 2022-ben lejár az eredeti roamingrendelet ötéves határideje, de nemcsak erről van szó – írja a párizsi Le Figaro. A mobilinternet használóinak egyharmada azt tapasztalja külföldön, hogy lassúbb a kapcsolódás, mint a saját hazájában. Az ok minden bizonnyal az, hogy 17-szeresére nőtt a mobil adatforgalom 2016 és 2019 között. 2016 volt az utolsó olyan év amikor még roamingdíjat számolhattak fel a telekommunikációs társaságok.
Thierry Breton, az EU ipari biztosa örvendezik a sikernek, de további árcsökkentést szeretne. "A roamingdíjak eltörlése az a siker, amely ezentúl már sarokköve az egységes uniós piacnak."
Az Európai Bizottság azt javasolja a nagy kommunikációs társaságoknak, hogy csökkentsék azokat a díjakat, amelyeket egymás között számolnak fel az internetes adatforgalomért.
A roaminggal kapcsolatban van egy másik fontos változás: a Brexit. Mit csinálnak a britek a kilépés után? A roamingdíjak eltörlése csakis a megmaradt 27 tagállamra vonatkozik, illetve rajtuk kívül Izlandra, Norvégiára és Liechtensteinre. A britek kikerültek a rendszerből, de egyelőre a legtöbb hazai szolgáltató még fenntartja azt Nagy Britanniában, és bár erre senki nem kötelezi őket, egyelőre nincs jele annak, hogy visszalépnének ebből.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.