A távozó vezetők személyes okokra hivatkoznak, de ennél bővebbet nem tudni.
Váratlanul lemondott a kínai állam tulajdonában lévő Sinopharm vakcinagyártó és gyógyszercég igazgatósági elnöke, Li Ziming, valamint a cégcsoport igazgatója, az ellenőrzési részleg első embere, Li Hui – írta a CNBC a hongkongi tőzsdén megjelent tájékoztatás alapján.
A távozó vezetők személyes okokra hivatkoznak, de hogy ez alatt pontosan mit kell érteni, egyelőre nem tudni. A Sinopharm koronavírus-vakcinákat is gyárt, de arról a hírről beszámoló külföldi lapok is csak találgatnak, hogy a távozásnak köze lehet-e a készítményekhez.
A Sinopharm összesen kétféle Covid-oltóanyagot fejleszt, a kínai hatóságok december 30-án engedélyezték a BBIBP-CorV névre keresztelt oltóanyagot, amit már a klinikai tesztelés harmadik fázisában elkezdtek alkalmazni.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter korábban úgy fogalmazott, „gyakorlatilag megállapodtunk” a kínai Sinopharm-vakcináról, melyből az első hírek alapján 1 millió dózis érkezhet Magyarországra, ha a magyar egészségügyi hatóság úgy ítéli meg, hogy a szer rendben van.
Ebben a cikkünkben mindent összegyűjtöttünk, amit a Sinopharm oltóanyagáról tudni kell.
Egymillió adag jöhet belőle, de mit lehet egyáltalán tudni a kínai vakcináról?
Eddig körülbelül 20 millió embert oltottak be a világon a kínai Sinopharm oltóanyagával, amelyből Gulyás Gergely bejelentése szerint 1 millió dózis Magyarországra is érkezhet. Az elölt kórokozót tartalmazó oltóanyag a kínai hatóságok szerint 79 százalékos hatékonyságú, de problémát jelent, hogy a klinikai kísérletek dokumentációja egyáltalán nem elérhető.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.