Gazdaság hvg.hu 2020. október. 25. 15:31

Így játsszák ki a karanténszabályokat az előkelő londoni éttermek

Nem kellett sok idő ahhoz, hogy a koronavírus-járvány második hulláma miatt újra veszteségbe kényszerített londoni éttermek megtalálják azt a kiskaput, amely lehetővé teszi az üzletmenet legalább részleges helyreállítását. A jelszó: munkaebéd.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

„Asztal hat főre? Sajnos az lehetetlen, nem engedik a Covid–19-szabályok. Akkor viszont lehetséges a foglalás, ha megígérik, az ebéd nem a szórakozásról, hanem az üzletről szól majd” – a The Guardian című brit napilap szerint ez lehet egy jellemző társalgás egy pincér és egy asztalfoglalásra készülő londoni között.

Az üzleti ebédeket a koronavírus-járvány második hullámának megtörésére hozott brit szabályokban talált egyik kiskapu teszi lehetővé. Az előírások ugyanis engedélyezik, hogy a szabadúszó üzletemberek egy éttermi találkozón vitassák meg terveiket, az üzletek részleteit és egy ilyen ebéden vagy vacsorán akár harminc ember is részt vehet.

Akadnak éttermek, amelyek fel is hívják törzsvendégeik figyelmét a kiskapura. „Világossá kívánjuk tenni: ha az üzlet a megbeszélés tárgya, akkor továbbra is lehetséges a szabályok megsértése nélkül találkozni egy mesés ebéd vagy egy vacsora idejére” – áll az egyik étterem által kiküldött e-mail üzenetben.

A The Guardian szerint a kiskapu kihasználása olyan jól sikerült, hogy ebéd- és vacsoraidőben a legtöbb londoni elegáns étterem a korlátozások ellenére is tele van. „És úgy tűnik, a kormányt ez egyáltalán nem zavarja” – vonja le a következtetést a lap újságírója, akinek a miniszterelnöki szóvivő azt mondta: nem tervezik a kiskapu bezárását, viszont változatlanul arra kérnek mindenkit, hogy viselkedjen felelősségteljesen.   

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.