Enyhének tartja a többmilliós pénzbüntetést, ezért súlyosításért fellebbezett az ügyészség a sószórási kartellezés ügyében. A 11 vádlott korábban összesen 25 millió forint pénzbüntetést kapott.
A vádirat szerint egy 64 éves férfi a versenytársaival együttműködve egy kartellt hozott létre a magyar közutak fenntartásával foglalkozó cégek piacán 2013-ban. A vádlottak felosztották egymás között a piacot, előre megállapodtak abban, hogy az egyes állami tulajdonú vállalatok által kiírt közbeszerzéseken melyik cég, milyen feltételekkel indul, kié lesz a nyertes pályázat, a nyertes pályázó hogyan kárpótolja a megrendezett módon „vesztes” pályázókat munkákkal.
A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség közbeszerzési és koncessziós eljárásban elkövetett versenyt korlátozó megállapodás miatt emelt vádat még 2016-ban a 11 férfival szemben. A Pesti Központi Kerületi Bíróság a vádlottakat bűnösnek mondta ki. A szeptember 22-én kihirdetett ítéletében a bíróság halmazati büntetést szabott ki, illetve 120 és 480 napi pénzbüntetést határozott meg, ami összesen 25 millió forintot jelentett.
A Budapesti IX. Kerületi Ügyészség súlyosításért fellebbezett, miután álláspontjuk szerint a vádlottak magatartása a verseny korlátozásával és kizárásával általános áremelkedéshez is vezetett a piacon. Az ügyben másodfokon a Fővárosi Törvényszék hoz majd döntést.
A kartell miatt a fejlesztési tárca infrastruktúráért felelős államtitkárának feljelentése után, 2013-ban rendelték el a nyomozást. A hatóságok titkos nyomozást folytattak, annak eredményeit, a rögzített telefonbeszélgetéseket, SMS-eket, e-maileket a bíróság felhasználta.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.