Gazdaság Lengyel Miklós 2020. szeptember. 16. 15:09

Túl sok a fertőzött, korlátozzák a vírusteszteket Nagy-Britanniában

A Brexit is rossz hatással van a tesztelésre a szigetországban.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

Csak a legsúlyosabb eseteket tesztelhetik koronavírusra Nagy-Britanniában, ahol a laboratóriumok képtelenek megbirkózni az egyre nagyobb számban érkező vizsgálati anyagokkal – írja a Bloomberg. A portál felhívja a figyelmet: súlyos gazdasági következményei lehetnek annak, ha csak kevés tesztet végeznek el, mert így a munkavállalók késve térhetnek vissza a munkahelyükre – fékezve ezzel a gazdaság újraindulását.

A kormány nem így látja: "nem fogok meghátrálni a feladattól, hogy prioritásokat jelöljek ki a tesztelésnél" – közölte a szigetország egészségügyi minisztere. Matt Hancock kijelentette, hogy elsősorban a kórházakra és az idősotthonokra fókuszálnak majd. A szűk keresztmetszet akkora problémát jelent, hogy "hetekbe kerülhet, amíg megoldást találunk".

Nemrég még Boris Johnson kormányfő, aki maga is átesett a járványon, azzal dicsekedett, hogy "milliószámra végezhetünk vírusteszteket, mert Nagy-Britanniának világbajnok vírustesztelő rendszere van". A közvélemény ezért nem nagyon érti, hogy miért nem lehet teszteléshez jutni az ország nagyrészén.

Újabb elzárás jön?

Végképp betenné a kaput Nagy-Britannia gazdaságának, ha a járvány miatt újra le kellene állni, márpedig ennek az esélye megvan – írja a Bloomberg. A Covid19-járvány már eddig is 700 ezer munkahelyet szüntetett meg az Egyesült Királyságban.

A járvány pedig erősödik, ennek kínos jele, hogy a diákok 12%-a nem jár iskolába. A regisztrált fertőzések száma is gyorsan emelkedik: legutóbb 3105 új esetet regisztráltak egyetlen nap alatt.

A Brexitnek a tesztelésre is rossz hatása lehet: megszüntettek egy tesztelőhelyet, mert a jövőben vámosok üldögélnek majd ott, hogy átvizsgálják a kontinensről érkező kamionokat – írja a Bloomberg tudósítója Nagy-Britanniából.

zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság Sztojcsev Iván 2024. december. 29. 07:00

És akkor januárban Novák Katalin a mozgás évének nyilvánította 2024-et, aztán történt egy s más

Egész véletlenül tökéletesen beletrafált egykori köztársasági elnökünk, amikor elrendelte, hogy 2024 legyen a mozgás éve: mozgott idén a pártrendszer (egész váratlan irányokba), a GDP-növekedési előrejelzés (magasból a nulla közelébe), a forintárfolyam (hajaj), a világpolitika, és maga Novák Katalin is, jó messzire. Megnéztük a gazdaság és a vállalkozás rovatunkból az év legolvasottabb cikkeinek listáját, és most megmutatjuk, mi érdekelte idén önöket a legjobban.