Egyre nagyobb az igény az utazás nélküli utazásra, hol máshol, mint Japánban.
Másfélszeresére nőttek a japán First Airlines „légitársaság” foglalásai – írja a Reuters a cég közlésére hivatkozva. A cég annak köszönheti a népszerűségét, hogy a „repülőgépei” sose szállnak föl, sőt nem is repülőgépek, ugyanis virtuálisvalóság-utakat kínálnak.
Az „utazás” ugyanakkor teljes élményt kínál a felszállás előtti biztonsági oktatástól a többórás utak során felszolgált nassolnivalókig. „Leszállás” után pedig az ügyfelek virtuálisvalóság-túrákon vehetnek részt az úti céljukban, Párizsban, Rómában, New York-ban és Hawaiin.
A vállalat szolgáltatásait korábban főleg idősek vették igénybe, akik egy igazi, fizikai utazást már nehezen bírtak volna. A járvány miatt azonban egyre nagyobb számban jelennek meg az olyan fiatalabb ügyfelek, akiknek egyszerűen hiányzik az utazás élménye.
Közben a világban sorra mennek csődbe az igazi légitársaságok. A nemzetközi légi közlekedési szövetség előrejelzése szerint az utasszám 2024-ben érheti el újra a 2019-es szintet.
Szállodaszövetség: 2021 húsvétjáig nem áll helyre a fővárosi turizmus
A kieső külföldi vendégéjszakákat semmi nem tudja pótolni a fővárosban a szövetség szerint.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.