Gazdaság hvg.hu 2020. augusztus. 09. 18:04

Az Uber és a koronavírus – a nyereség és a veszteség

Közel kétmilliárd dolláros veszteséget ért el az idei év második negyedévében az okostelefonnal rendelhető taxiszolgáltatást nyújtó Uber. Az amerikai cégnek ugyanakkor volt nyereséges üzletága is.

Koronavírus-járvány
Friss cikkek a témában

A taxiszolgáltatásból származó 790 milliós bevétel – elsősorban a koronavírus-járvány miatt – az egy évvel ezelőttinek alig harmadát érte el, míg a vállalat teljes bevétele 29 százalékkal zuhant, ami az Uber tőzsdei megjelenése óta a legjelentősebb visszaesés. A veszteség elsősorban az USA-ban, a legnagyobb piacon tapasztalható forgalomkiesésnek tudható be.

Ugyanakkor az Uber étel-kiszállító szolgáltatása, az Uber Eats megduplázta a forgalmát: az üzletág 1,2 milliárd dolláros bevételt hozott annak köszönhetően, hogy a pandémia miatt emberek százmillió maradtak otthon.  

DW német  hírportál emlékeztetett arra, hogy az Uber közben több ország hatóságaival is perben áll, az Egyesült Királyságban például csak akkor maradhat az egykor Magyarországról is elűzött cég, ha hivatalos munkaviszonyban foglalkoztatja a sofőröket.  

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.