A GVH rajtaütése után jöhetett a bírság.
A Gazdasági Versenyhivatal megállapította, hogy a Paradox riasztóberendezések és más biztonságtechnikai termékek forgalmazását végző Paradox Security Sytems Ltd., valamint magyarországi disztribútorai, a Power Biztonságtechnikai Kereskedelmi Kft. és a Trióda Biztonságtechnika Zrt. közel 10 éven keresztül korlátozták az eszközök értékesítőinek versenyét.
A GVH nem csak a forgalmazási szerződésekre és a vállalkozások piaci magatartásának vizsgálatára hivatkozott: rajtaütést végeztek el. Az ott lefoglalt e-mailek, illetve más bizonyítékok alapján arra a következtetésre jutott, hogy a három cég
- megtiltotta a Paradox termékek külföldre történő értékesítését,
- meghatározta a minimális telepítői árrés nagyságát, ami a viszonteladási árak közvetett rögzítését eredményezte,
- korlátozta a termékek online értékesítését azzal, hogy megtiltotta, hogy a végfelhasználói árakat az interneten közzé tegyék.
A versenykorlátozó kikötéseknek köszönhetően mind a viszonteladók, mind a telepítők magas árrést érhettek el a Paradox-termékek értékesítésekor, amit végső soron a fogyasztók fizettek meg az eladási árakban.
E magas árrés pedig arra késztette a viszonteladókat és a telepítőket egyaránt, hogy ezeket a márkákat ajánlják saját vevőiknek.
A GVH 300 millió, illetve 240 millió forint bírságot szabott ki a Paradox Bahamára és a Powerre. A Trióda bírságát 30 százalékkal csökkentették, mert elismerte a jogsértést, továbbá önkéntes megfelelési programot vezetett be.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.