A menedzsment Oscarnak nevezett Thinkers50 Strategy Award „stratégia” kategória díját hozta el Tilcsik András Londonból.
A Financial Times 2001 óta kétévente hirdeti ki, kiket tart a világ legjobbjainak a menedzsment és a vezetés kérdésein gondolkozók közül. A stratégiai díj jelöltjei között olyanok szerepelnek, akik azt kutatják, miként érdemes a cégeknek meghozniuk a stratégiai döntéseiket, hogyan határozzák meg a céljaikat és azt, hogy milyen módon jutnak el oda.
Idén a Torontói Egyetem menedzserképzőjén, a Rotman School of Managementen tanító Tilcsik András és a System Logic nevű kockázatelemző céget alapító korábbi trader, Chris Clearfield közös könyve, a „Meltdown. Why Our Systems Fail and What We Can Do About It” (Leolvadás. Miért csődölnek be a rendszereink, és mit tehetünk ez ellen) nyerte a neves díjat.
A 2018-ban megjelent mű a modern rendszerek működésében felvetődő emberi hibákat és azok esetleges megoldását vizsgálja számos ismert példán keresztül: írnak több atomerőmű-balesetről, a Volkswagen dízelbotrányáról, és arról a kínos esetről is, amikor a 2017-es Oscar-gálán rossz filmet hirdettek ki a legfontosabb díj nyerteseként.
A szerzővel a könyv megjelenése után a hvg.hu interjút is készített:
Oscar-gála, atomerőmű: minden nagy rendszerbe bele van kódolva az összeomlás
Hanyag tervezők, túl büszke cégvezetők, figyelmetlen dolgozók is okozhatnak tragédiát, ám önmagában az is elég, hogy egy rendszer bonyolult - írja nemrég megjelent, egy amerikai elemzővel jegyzett könyvében Tilcsik András.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.