Az úszó azokat a sportolójat akarja inspirálni, akik csak azért sportolnak, mert szeretik amit csinálnak, és nem azért, mert anno valaki rájuk kényszerítette egy bizonyos cél elérését.
Szükségleteink piramisának csúcsán az önkiteljesítés, önkifejezés, önmagvalósítás áll. Korunk egyik legnagyobb adománya, hogy manapság mind több időnk jut erre. Az amerikai filmekben mindez egyszerűnek tűnik, de jó, ha tudjuk, hogy a folyamat tele van buktatókkal – erről szól és ehhez nyújt segítséget a legújabb HVG Extra Pszichológia magazin.
Az űrhajó három utasa Keisha Schahaff egészségügyi és wellness-edző és 18 éves lánya, Anastasia Mayers, akik mindketten antiguaiak, valamint a Parkinson-kórral küzdő egykori brit olimpikon, Jon Goodwin volt.
Minden várakozásnál jobban teljesített a mozipénztáraknál a Barbie című film, ráadásul a babákat gyártó Mattelnek 165 termékelhelyezést is sikerült összehoznia benne, így aztán vérszemet kaptak.
A cseh Marketa Vondrousova nyerte a wimbledoni teniszbajnokság női egyes versenyét, mivel a szombati döntőben két szettben legyőzte a tunéziai Onsz Dzsabőrt, és megszerezte pályafutása első Grand Slam-trófeáját.
Ügyfelei között szép számmal akadnak ismert emberek, politikusok, vállalatvezetők, médiaszemélyiségek. Ha valaki be akarja sorolni ebbe vagy abba a politikai táborba, nincs könnyű dolga: egyszerre védi Völner Pált, a korrupcióval vádolt volt fideszes miniszterhelyettest és Horváth Csaba szocialista politikust. Szakterülete a büntetőjog, ahol a bíróságokat függetlennek tartja, az ügyészséget azonban nem. Utóbbira szerinte a politika rátelepszik, aminek beláthatatlan következményei vannak. Papp Gábor ügyvédet 20 éve az ország egyik legsikeresebb fiataljának tartották, ezért beszélgettünk most vele jogról, fociról és arról, mit jelent a siker.
Vállalkozók, a Paksi Atomerőmű bővítésének megvalósításán is dolgozó szakemberek, jogász-feltaláló, ismert személyiségeket kényes ügyekben képviselő ügyvéd, zenész és maszkmester is szerepelt azon az ötvenfős listán, amelyet húsz éve a(z akkori) Magyar Hírlapnál állítottak össze a maguk területén jelentős eredményeket elért fiatalokból. A névsor 31-40. helyezettjei között szerepelt többek között Aszódi Attila, Papp Gábor és Pohárnok Iván is. Bemutatjuk, kivel mi történt 2003 óta.
Öt, különböző területen dolgozó közgazdász, két irodalmár, két médiában is dolgozó művész és egy operaénekes – hogy mi a közös bennük? Húsz évvel ezelőtt bekerültek Az 50 legsikeresebb magyar fiatal közé. A(z akkori) Magyar Hírlap toplistájának utolsó 10 helyén osztozott többek között Hajós András, Fabricius Gábor, Karafiáth Orsolya, és mára az egyik legbefolyásosabb magyar nővé váló Pandurics Anett.
A kétezres évek hajnalán sok tehetséges, ambiciózus magyar ért el relatíve hamar, viszonylag fiatalon olyan sikereket, amit egy szűkebb, szakmai közegen túl a nagyközönség is megsüvegelendőnek tartott. Akkoriban az is borzasztó izgalmas kérdésnek tűnt, hogy vajon mi lesz hosszabb távon ezekkel a sikeres fiatalokkal (sakkozókkal, közgazdászokkal, művészekkel, mérnökökkel, kutatókkal) később, hogyan folytatják, mit érhetnek még el. Mivel a (régi) Magyar Hírlap 2003-ban készített egy toplistát, most, húsz évvel később remek lehetőségünk nyílt arra, hogy ezeket megválaszoljuk.