Gazdaság MTI 2019. október. 17. 21:16

9,3 milliárd forint névértékben bocsát ki kötvényeket az Alteo

A zárt körű aukcióra október 24-én kerül sor.

Az Alteo Nyrt. 9,3 milliárd forint össznévértékben, évi fix 3,15 százalékos kamatozású, 10 éves futamidejű kötvényeket bocsát aukcióra zárt körben október 24-én a növekedési kötvényprogram (nkp) keretében, derül ki a társaság Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett rendkívüli tájékoztatásából.

Az 50 millió forint névértékű kötvények kamata évi 1,575 millió forint kötvényenként, amit évente, utólag fizetnek ki. A minimális forgalomba hozatali ár a névérték 87,8550 százaléka. A kötvények lejáratának napja 2029. október 28., a visszaváltás a futamidő végén, egy összegben, névértéken történik.

Az aukciós ajánlattevő az Erste Befektetési Zrt. A kibocsátó túlajánlást nem fogad el, és fenntartja a jogot arra, hogy lefelé eltérjen a meghirdetett mennyiségtől, vagy az aukciót sikertelennek nyilvánítsa. Sikertelen aukció esetén minden ajánlatot elutasítanak.

A legalacsonyabb aukciós vásárlási ajánlat 50 millió forint (1 kötvény) lehet, az egy befektető által benyújtott vásárlási ajánlat legmagasabb össznévértéke pedig 4,65 milliárd forint (93 darab kötvény).

A kibocsátó a kötvényeket a forgalomba hozatal lezárását követő 180 napon belül bevezeti a BÉT vállalati kötvények kategóriájába, és lejáratig forgalomban tartja. A kibocsátó az nkp feltételeinek megfelelően árjegyzői megállapodást kötött az Erste Bank Hungary Zrt.-vel az általa kibocsátott és szabályozott piacra bevezetett kötvényekre vonatkozóan.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.