Gazdaság HVG 2019. szeptember. 18. 17:29

Tiborcz István már egy étterem és egy bornagyker körül sürgölődik

Tiborcz István beszáll a borkereskedelembe, és a vendéglátásban is kamatoztathatja kapcsolatait a HVG hetilap forrásai szerint. Ebben az Origo.hu kormányközelbe juttatásával már bizonyított Száraz István lehet a segítségére.

Rejtélyes magántőkealap-kezelő tűnt fel pár hónapja a színen. Az új alapkezelő, a Quartz Zrt. több új magántőkealap ügyeit, befektetéseit is intézi, azt érdemes róla tudni, hogy eredetileg Száraz István cége volt, de két hónapja éppen a Quartz által kezelt egyik magántőkealapé, a Felisé lett a részvényeinek mintegy 80 százaléka.

Száraz volt az, aki 2016-ban gyakorlatilag átjátszotta a barátjának, Matolcsy Ádámnak, a jegybankelnök fiának az Origo.hu hírportált, amely azóta a kormányhoz közeli hatalmas médiaalapítvány portfóliójába került.

A fent leírtakkal szinte egy időben megnyitotta kapuit az alapkezelő nevéhez némileg hasonlító Félix étterem, amelyhez ezer szállal kötődik Matolcsy Ádám baráti és üzleti köre, amely a bennfentesek tudomása szerint elvezet egészen a kormányfő vejéig, Tiborcz Istvánig.

Az étterem képviselőivel üzleti tárgyalásokat folytató forrásaink ugyanakkor határozottan állították, hogy valójában „Tiborcz a legfontosabb ember az étteremben”, miközben a miniszterelnök vejének hivatalos pozíciója nincs.

A borüzlet és a gasztronómia stratégiailag egyre fontosabb a kormány számára, így ezzel aligha nyúlhat mellé egy fiatal vendéglátós. Így gondolhatta Száraz is, amikor létrehozta a Dry Import nevű cégét, ami saját megfogalmazása szerint különleges, itthon fel nem lelhető borok importálásával foglalkozik, és vendéglátóhelyeknek ad borlap összeállításában tanácsokat. Ugyanakkor a szakmában „Tiborcz-féle nagykerként” is emlegetik.

További részletek az e heti HVG Magyarország rovatában.

HVG
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.