Új ingatlanos cége van a Matolcsy-klán fontos tagjának
Aktívan telnek Száraz István napjai.
Aktívan telnek Száraz István napjai.
A tranzakció előkészítésével foglalkozó amerikai Citigroup pénzügyi szolgáltatónak alighanem az lesz az egyik legnagyobb kihívás, hogy elfeledtesse a potenciális befektetőkkel az MBH Bank kormányhoz közeli kapcsolatait.
Száraz István a Culinaris nagykereskedéstől biztos megválik, és lehet, hogy a boltoktól is. Az üzletet áprilisban zárják le.
A régi jegybankelnök fiának embere közvetlenül az új elnök érkezése előtt baráti kezekbe próbálta átjátszani a Pallas Athéné alapítvány vagyonkezelését. De nem sikerült.
Február utolsó napján jegyezték be az új tulajdonost, a Közép-európai III Magántőkealapot.
Csak úgy röpködnek a százmilliárdok, ha belenézünk az MNB alapítványainak pénzügyeibe. Bár próbálnak mindent eltitkolni, néhány ügyleten keresztül szépen lekövethető, hogyan veszítették el közpénz jellegüket a milliárdok és jutottak a Matolcsy-családhoz köthető körökhöz.
A hétszobás, balatonakarattyai panzió építésébe öt éve beszállt az állam 42 millió forinttal.
Szétváltak a kormány által összekalapált óriásbank, az MBH magántőkealapok mögött rejtőzködő tulajdonosai. A magyar állam részesedése csökkent, miközben a Mészáros Lőrinchez köthető entitások részesedése 47 százalék fölé nőtt.
Készpénzre váltják a közpénzt Matolcsyék. Egy New York-i luxuslakásra csaknem 9 milliárd forintnyi jelzálogot jegyeztettek be. Matolcsy György csak márciusig az MNB elnöke, 12 év után nem újrázhat, mert összeveszett Orbán Viktorral. Kérdés, mi lesz a fia üzleti körénél felhalmozódott vagyonnal.
Szétválásról döntöttek az ország második legnagyobb bankjának, az MBH Bank Nyrt.-nek a tulajdonosai, akik közül csak Mészáros Lőrinc nevezte meg magát, de az ő tulajdonrészének aránya sem tudható pontosan a nyilvánossággal is megosztott adatokból.
A Citadel Alapkezelő Zrt. éppen most lett közvetve Száraz Istváné, aki korábban szerzett tulajdonrészt a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó banknál.