Gazdaság MTI 2019. július. 24. 15:28

Óriásit bukott a Boeing a MAX-ok hibái miatt

A cég 800 millió dollár adózott veszteséget jelentett az amerikai Boeing repülőgépgyártó az első fél évben.

A társaság eredménykimutatása szerint a június 30-val zárult második negyedévben a bevételek 35 százalékkal 15,7 milliárd dollárra csökkentek, mert a 737 MAX-okat érintő globális repülési tilalom miatt új gépeket sem tudnak átadni, a gyártó azonban bevételei legnagyobb részét a gépek átadásakor szerzi. A társaság az első negyedévben 3,3 milliárd dollár üzemi veszteséget könyvelt el az egy évvel korábbi 2,7 milliárdos nyereség után, az adózott eredmény pedig 2,9 milliárd dollár veszteséget mutatott a tavalyi 2,7 milliárdos nyereség után.

Az első fél évben a Boeing az egy évvel korábbinál 19 százalékkal kevesebb, 38,6 milliárd dollár árbevételt ért el, az üzemi eredmény a tavalyi 5 milliárd dolláros nyereség után 1 milliárdos veszteséget mutatott, az adózott eredmény pedig 795 millió dollár lett az egy évvel korábbi 4,6 milliárd dolláros nyereség után.

Súlyos állítás: négyszer próbálták meg visszahozni a Boeing-gépet az etióp pilóták, de a rendszer felülírta őket

Úgy tűnik, hiába próbálták meg a márciusban lezuhant Boeing 737 Max 8 pilótái visszavenni az irányítást az automata rendszertől, ez négy alkalommal sem sikerült nekik.

A Boeing adatai szerint az első fél évben 239 repülőgépet adtak át üzemeltetésre, 37 százalékkal kevesebbet, mint 2018 azonos időszakában.

A társaság már korábban jelezte, hogy a 737 MAX földre parancsolása, illetve az ehhez kapcsolódó költségek több milliárd dolláros lyukat ütnek majd a költségvetésbe, a jelentés szerint eddig 5,6 milliárd dollárral csökkent emiatt az árbevétel.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.