Ha az Európai Parlament is rábólint.
Az Európai Unió vasárnap kereskedelmi megállapodást és beruházási megállapodást ír alá Vietnammal, miután a Miniszterek Tanácsa jóváhagyta az EU–Vietnam kereskedelmi megállapodást, valamint az EU–Vietnam beruházási megállapodást. Szingapúr után Vietnam az EU második legnagyobb kereskedelmi partnere a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségét alkotó országok között: az EU és Vietnam közötti árukereskedelem értéke éves szinten 49,3 milliárd eurót, csaknem 16 ezer milliárd forintot, a szolgáltatáskereskedelemé pedig több mint 3 milliárd eurót, vagyis több mint 960 milliárd forintot tesz ki.
A megállapodásokat az EU nevében Cecilia Malmström kereskedelempolitikáért felelős uniós biztos és Ștefan-Radu Oprea, Románia kereskedelmi minisztere június 30-án írja alá Hanoiban. A megállapodások a várakozások szerint páratlan előnyöket biztosítanak majd mind az európai, mind a vietnami vállalatok, fogyasztók és munkavállalók számára, egyúttal pedig előmozdítják
- a munkavállalói jogok érvényre juttatását,
- a környezet védelmét,
- az éghajlatváltozás ellen a Párizsi Megállapodásban foglaltak szerinti fellépést.
A kereskedelmi megállapodás fokozatosan a két fél közötti kereskedelem tárgyát képező árukra kivetett vámok szinte mindegyikét el fogja törölni.
Jóváhagytak egy másik, beruházásvédelmi megállapodást is, ez korszerű szabályokat fektet le, melyeknek a beruházási vitákkal foglalkozó új bírósági rendszeren keresztül lehet majd érvényt szerezni. A megállapodás egyúttal biztosítja, hogy a kormányokat mindkét fél esetében továbbra is megillesse a jog, hogy szabályokat léptessenek életbe polgáraik érdekében.
Ahhoz, hogy a Tanács hivatalosan megkösse a kereskedelmi megállapodást és az hatályba lépjen, a dokumentum vasárnapi aláírását követően már csak az Európai Parlament jóváhagyására van szükség, a beruházásvédelmi megállapodást viszont először még meg kell erősíteniük a tagállamoknak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.