Pozsonyban történt a kellemetlen eset, hogy ellenvéleménnyel találkozott egy magyar kormánytag.
Pozsonyban, a GLOBSEC-fórumon vett részt a magyar külügyminiszter egy panelbeszélgetésen cseh, román és szlovák politikusokkal.
A konferencián az Új Szó tudósítása szerint terítékre került a magyar kormány szennyese. A résztvevők felhozták a Közép-Európai Egyetem elüldözését. Szijjártó azt mondta, nem kényszerítették külföldre a CEU-t, csak hoztak egy törvényt arról, hogy nem adhat ki amerikai diplomát, mert nincs székhelye az Egyesült Államokban. A lap megjegyzi, hogy a CEU már tavasszal kialakította oktatási helyszínét a New York-i Bard College campusán, amit megtekintett Palkovics László oktatási államtitkár és Altusz Kristóf külügyi helyettes államtitkár is.
Timothy Garton Ash, az Oxfordi Egyetem professzora a közönségből kért szót, és meghazudtolta Szijjártót. "Amit ön a CEU-ról mond, az egyszerűen nem igaz. A teremben tartózkodók nagy része tudja, a CEU-t arra kényszerítették, hogy elhagyja Magyarországot" - mondta. Állítását a külügyminiszter hazugságnak nevezte.
A professzor az MTA kutatóintézeteinek elvételét is számon kérte, amire Szijjártó azt felelte, hogy az állami támogatás felhasználásába akarnak beleszólást.
A magyar jogállamiságot érintő kifogásokat Szijjártó a Fidesz magas támogatottságával indokolta/magyarázta/ütötte el. Beszélt továbbá a migránsokról is, valamint azt mondta, hogy a környezetvédelmi kérdésekre "a gazdasági célokat szem előtt tartva" kell választ adni.
A pozsonyi GLOBSEC az egyik legfontosabb biztonságpolitikai fórum, évente egyszer rendezik a szlovák fővárosban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.