Többet adóznak a magyar családok, mint az OECD-átlag, de a visegrádiak közül is csak Szlovákiánál állunk jobban.
Öt OECD-tagállam van csak, ahol jobban adóztatják a fizetéseket, mint Magyarországon – adta ki nemrég a szervezet az adatait. A Napi.hu most a jelentés alapján tovább számolt, és megnézte, mennyire családbarát a magyar adórendszer.
Egész pontosan azt számolták ki, mi a helyzet ott, ahol az egyik szülő az átlagbért keresi, a másikuk ennek a kétharmadát, és két gyereket nevelnek. Egy ilyen család a bruttó bérének 22,8 százalékát fizeti be az államkasszába, miközben az OECD-átlag csak 19,26 százalék.
Hasonló az arány akkor is, ha nem a bruttó fizetést, hanem a teljes bérköltséget nézik, vagyis azt, hogy a két dolgozó mennyibe kerül a munkáltatóiknak. Ennek az összegnek a 36,2 százaléka megy az államkasszába, míg az OECD-átlag 30,8 százalék.
A régiónkban a magyar fizetés éri a második legkevesebbet, csak Szlovákiát előzzük meg a V4-ek közül.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.