Most derült ki, hogy „okosba” építettek fel egy évvel ezelőtt egy hidat Tótkomlós közepén, a Száraz-éren. Simonka György, a térség bűncselekményekkel megvádolt képviselője szerint az a fontos, hogy mestermunka, a többi csak okvetetlenkedés.
„EZ A HÍD KIVÁLÓ MESTERMUNKA! A tótkomlósi közfogisok munkáját dicséri. Felfoghatatlan, hogy helyben volna olyan ember, aki a település képviselőjének vallja magát, és képes lenne építés helyett bontani.” – írta bejegyzésében Simonka György, Dél-Békés parlamenti képviselője a közösségi oldalán.
Tótkomlóson a korábban megépült hídnak nincsenek engedélyei, ez pedig úgy derült ki, hogy egy ellenzéki képviselő a január végi testületi ülésen megkérdezte a jegyzőt, hogy miért nem küldte el számára a híddal kapcsolatos tájékoztatást, köztük a terveket, engedélyeket, amelyeket korábban kért. A jegyző válasza meglepő volt: azért, mert nincsenek ilyenek.
Ez még a kormánypárti képviselőket is hidegzuhanyként érte, Takács Ferenc, aki egyébként a városi Fidesz elnöke, megjegyezte, hogy azért a jogszabályoknak megfelelően kellene teljesíteni a terveket.
Tótkomlóson még egy korábbi környezetvédelmi uniós forrásból a területileg illetékes vízügyi igazgatóság rendezte a Száraz-ér medrét, de a városra hárult a környezet rendbetétele. Egy pihenő parkot terveztek ide, padokat állítottak a kis folyóvíz partjára, kilátót, és több kisebb hidat is építettek. Egy régi hídtól legfeljebb ötven méterre közmunkásokkal építettek egy gyalogos hidat is, ehhez nem kérték a hatóságoktól a szükséges engedélyeket.
Az egyébként több bűncselekménnyel is meggyanúsított Simonka a közösségi oldalon meg sem említi a hiányzó dokumentumokat, csak az ellenzéket, illetve mellette a kormánypárti képviselőket is ostorozza, amiért ők nem örülnek a közfoglalkoztatottak mestermunkájának, csak okvetetlenkednek, és bontani akarnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.