Theresa May brüsszeli turnéjának első állomásán a legnagyobb siker az, hogy nem küldték el a pokolba.
Folytatják a tárgyalásokat a Brexit feltételeivel kapcsolatban, és ezek előrehaladtáról február végén újra leülnek egyeztetni – ennyit tudott kiharcolni Theresa May brit kormányfő, aki Brüsszelben Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével tárgyalt. Juncker ugyanakkor elismételte: nem nyitják újra a november végén a 27 tagország által már elfogadott egyezményt, és bármilyen új elemről sikerülne megállapodniuk, azt újfent jóvá kell majd hagynia a 27-eknek és az Európai Parlamentnek is.
A kettejük találkozójáról kiadott közlemény amilyen rövid, annyira kétségbeejtően semmitmondó hét héttel a Brexit tervezett időpontja, március 29-e előtt.
A kormányfő számára sűrű lesz a nap: Juncker után Guy Verhofstadttal, az Európai Parlament Brexit-munkacsoportjának vezetőjével, Antonio Tajanival, az EP elnökével találkozik, az utolsó mai tárgyalást pedig Donald Tuskkal, a tagállamok vezetőit tömörítő Európai Tanács elnökével folytatja majd le. Ennek a találkozónak Tusk szerdán már megadta az alaphangot, amikor arról beszélt: a pokolnak lehet egy bugyra a Brexitet úgy propagáló politikusok számára, akik semmilyen tervvel nem rendelkeznek arról, a kilépést hogyan lehet végrehajtani. (May védelmében: a politikus, bár belügyminiszterként keményen fellépett az uniós belső migráció ellen is, magát a Brexitet nem támogatta.)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.