Gazdaság MTI/hvg.hu 2018. december. 17. 17:23

Brüsszelt aggasztja, ami Magyarországon történik

A tüntetésekről kérdezték az Európai Bizottság szóvivőjét, a jogállam helyzetéről beszélt.

Az Európai Bizottság osztja az Európai Parlament jelentésében Magyarországgal kapcsolatban megfogalmazott aggodalmakat, különös tekintettel az alapjogokra, a korrupcióra, a romákkal szembeni bánásmódra és az igazságszolgáltatás szabadságára - jelentette ki Margarítisz Szkínász, az Európai Bizottság vezető szóvivője hétfőn Brüsszelben, a Financial Times tudósítójának a magyarországi tüntetésekkel kapcsolatos kérdésére válaszolva.

Elmondta, hogy a bizottság "a párbeszédet előmozdító tanácsokkal" járult hozzá az EU-tagországok uniós ügyekért felelős minisztereinek december 11-i találkozójához, amelyen a tanács véleménycserét folytatott az unió alapértékeinek magyarországi tiszteletben tartásáról. Most a tanácson a sor, hogyan folytatja tovább a tárgyalásokat - közölte. A találkozón az EUrológus értesülése szerint a bizottság aggodalmát fejezte ki azzal kapcsolatban is, hogy november végén egyetlen, kormányközeli kézbe került több száz médiatermék.

Szkínász most kijelentette, hogy a brüsszeli bizottság kész megosztani információit a tagországok minisztereivel minden Magyarországgal kapcsolatos lépésükhöz. Azt is hozzátette, hogy az Európai Bizottság az uniós szerződések őreként továbbra is használni fog minden rendelkezésére álló eszközt. Az uniós testület eddig is élt ezekkel az eszközökkel, aminek a következményeképpen kötelezettségszegési eljárások sora folyik Magyarország ellen - tette hozzá a szóvivő.

A magyar jogállamisággal kapcsolatos jelentést készítő Judith Sargentini is megszólalt a tüntetésekkel kapcsolatban. A zöldpárti képviselő azt közölte: az új rabszolgatörvény csupán a jéghegy csúcsa a tekintélyelvűségbe és állami kontrollba zuhanó országban.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2024. november. 30. 15:00

Egy vérző ország minden gondja a lelkében – a mai propagandisták is megirigyelhetik, ahogy anno a magyar kormányfőről írtak

Harcolhattak volna robotzsaruval Horthy Miklós merénylői ellen száz évvel ezelőtt? A válasz meglepő módon majdnem igen, de ez még semmi. Az 1924 novemberében megjelent lapok meghökkentő híreiből válogattunk, amelyekből kiderül, hogy a vasútra mindig lehetett panaszkodni, a parlamenti zsidózás pedig nem sértett illemet akkoriban. A templomba járó nők kivágott, áttetsző ruhái ellenben igen.