Egyre nagyobb esélyét látják annak, hogy a britek megállapodás nélkül lépnek ki jövő márciusban az EU-ból.
Nem sikerült kijutni a holtpontról a Brexit-tárgyalásokon, pedig a hétvégétől azt remélték a felek, hogy legalább a londoni kormányon belül megszületik a megállapodás. Ehelyett a mai brüsszeli egyeztetéseket lefújták, és egyre nyíltabban beszélnek arról, hogy nemhogy a héten, de még novemberben sem sikerült kiegyezni a Brexit feltételeiről, így pedig március végén megvalósul a vészforgatókönyv, és megállapodás nélkül lépnek ki a britek az EU-ból.
A vasárnap szokatlan feszültséget hozott, miután Dominic Raab Brexit-ügyi miniszter váratlanul Brüsszelbe érkezett, majd mindössze egy óra után váratlanul távozott Michel Barnier uniós főtárgyalótól. Barnier a tárgyalás után mindössze annyit posztolt a Twitterre, hogy "néhány kulcsügy még nyitott maradt".
We met today @DominicRaab and UK negotiating team. Despite intense efforts, some key issues are still open, including the backstop for IE/NI to avoid a hard border. I will debrief the EU27 and @Europarl_EN on the #Brexit negotiations.
— Michel Barnier (@MichelBarnier) October 14, 2018
Ezt követően döntöttek úgy, hogy a szerdán kezdődő EU-csúcsig nem is próbálnak megoldást találni a megoldatlan problémákra, elsősorban az ír-északír határkérdés megoldására.
A kérdés több mint fél éve ugyanaz: hogyan lehet megőrizni a határ átjárhatóságát úgy, hogy a sziget északi fele kilép az uniós belső piacról, a déli fele viszont nem. A Bloomberg szerint most éppen amiatt nem bírnak a felek kijutni a holtpontról, mert Theresa May miniszterelnök elgondolása szerint a határkérdés megoldása előtti átmeneti megoldást bármeddig kiterjesztenék, addig viszont az Egyesült Királyság is az EU vámunió része maradna, kabinetjének Brexit-párti tagjai viszont azzal érvelnek, ameddig nem szakadnak el, addig nem tudnak kétoldalú szabadkereskedelmi megállapodásokat kötni a világ többi részével – márpedig a Brexit legnagyobb előnye éppen ez lenne.
A Financial Times viszont írról ír, hogy a tárgyalások amiatt szakadtak meg Brüsszel és London között, mert Theresa May nem hajlandó elfogadni az uniós javaslatokat.
Londonban most egy keddi kormányüléstől remélik az előrelépést, vélhetően erre várva maradt el az uniós serpák, vagyis az állam- és kormányfők háttéremberei számára összehívott hétfői találkozó.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.