A franciák több mint fele azt szeretné, hogy bukjon meg a kormány
Amennyiben ez bekövetkezik, sokak szerint Emmanuel Macronnak is mennie kell.
Amennyiben ez bekövetkezik, sokak szerint Emmanuel Macronnak is mennie kell.
Erőteljes lépésekkel hozná rendbe az államháztartást Michel Barnier francia kormányfő, de a büdzsé elfogadásához a szélsőjobboldalra is szüksége van. A számla jelentős részét nem az átlagemberek állnák.
A bizalmatlansági indítványt az ellenzéki baloldali Új Népfront nevű pártszövetség kezdeményezte, de nem támogatta a Marine Le Pen fémjelezte szintén ellenzéki Nemzeti Tömörülés.
A 39 tagú testület élén Michel Barnier korábbi EU-biztos áll.
Orbán Viktor Olaszországban Melonit dicsérte, Christine Lagarde Budapesten kerüli a magyar elnökséget, a kínai rendőrállam karja elérte az Egyesült Államokat.
Csaknem két hónapot kellett várni az előrehozott francia nemzetgyűlési választások után, hogy megnevezze Emmanuel Macron új kormányfőjét. A francia elnök választása Michel Barnier-ra esett, akiről utoljára akkor hallottunk, amikor elhúzódó tárgyalások végén – az EU-ban szokatlan egységet teremtve – sikerült lezárnia a Brexitről szóló tárgyalásokat. A 73 éves francia politikust a tárgyalások kezdetén, 2017-ben megjelent cikkünkben mutattuk be, most ezt a cikkünket közöljük újra az aktualitásokkal frissítve.
Michel Barnier Brüsszelben ismerős arc, hazájában azonban kevésbé ismert politikus.
A Brexit tette nemzetközileg ismertté az egykori francia minisztert, a a véget nem érő tárgyalásokon ő képviselte az Európai Uniót Nagy-Britanniával szemben. A 70 éves politikus már akkor jelezte: nem kíván nyugdíjba vonulni, hanem a francia politika csúcsára tör.
Óvatos optimizmussal nyilatkoztak uniós nagykövetek a Brexit egyezményről, mely kilenc hónap után talán megszülethet – értesült a Reuters. A Bloomberg szerint azonban a franciák vétóval fenyegetőznek.
Nem jönne jól egy megállapodás nélküli kilépés, pláne, hogy a járvány miatt a britek így is az elmúlt 300 év legsúlyosabb válságával néznek szembe.
A Brexit-tárgyalások állásáról vitáztak elsőként az uniós állam- és kormányfők a csütörtök délután kezdődött kétnapos brüsszeli csúcstalálkozójukon. Meghallgatták Michel Barnier főtárgyaló beszámolóját, aki összefoglalta a megrekedt egyeztetések jelenlegi állását. A tagállamok már a legrosszabbra készülnek, a britek pedig ezen meglepődtek.
Minden nappal csökken az esélye annak, hogy a britek rendezett körülmények között hagyják el az uniót. Ha nem lesz megállapodás, akkor olyan szabályok lépnek életbe, amelyek sokkal bonyolultabbá és drágábbá teszik az EU és Nagy-Britannia kapcsolatát. Tulajdonképpen mindenki rosszul jár, kivéve pár bruges-i halászt.