Gazdaság hvg.hu/MTI 2018. szeptember. 28. 15:39

Az Emmi azt ígéri, emelni fogják az ápolási díjat

"Kedvező változás várható a közeljövőben" az ápolási díjjal kapcsolatban az Emmi szerint, bár a fideszes képviselők legutóbb el sem mentek a parlamentben ezzel foglalkozó ülésre.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) már dolgozik az ápolási díj emeléséről és szabályozásáról szóló intézkedéseken, a javaslat hamarosan a kormány elé kerül - közölték pénteken az MTI-vel.

Az utóbbi időben több civil szervezet is azt követelte, hogy ismerjék el teljes értékű munkaként az otthonápolást, ellenzéki kezdeményezésre pedig augusztusban rendkívüli ülést is tartott volna a parlament az ápolási díj emeléséről, ha a kormánypárti képviselők megjelentek volna az ülésteremben, ám ez nem történt meg.

Bár a kormánypártiak a parlamentben nem jelentek meg az ülésen, az Emmi most azt írta, az ápolási díjjal kapcsolatban az érintettek számára kedvező változás várható a közeljövőben, mert "a kormány teljes mértékben egyet ért azzal, hogy meg kell becsülni azokat, akik beteg hozzátartozójuk otthon ápolják".

A közlemény szerint az Emmi széles körű egyeztetéseket folytat az ápolási díj emeléséről és rendezéséről a különböző szakmai és civil szervezetekkel, többek között az Autisták Országos Szövetségének, az Értelmi Fogyatékosok és Segítők Országos Szövetségének, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetségének, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének, valamint a Siketvakok Országos Szövetségének képviselőjével is. 

Ma Magyarországon körülbelül 50 ezren ápolják otthon folyamatosan tartósan beteg vagy sérült hozzátartozójukat, amiért a legtöbben mindössze 29-44 ezer forint közötti összeget kapnak havonta. Azért ennyit, mert hozzátartozójuk segédeszközzel tud a lakásban mozogni. Aki teljesen mozgásképtelen embert ápol, az is csak 52 ezer forintot kap.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.