Gazdaság hvg.hu 2018. április. 26. 09:36

Bohózatba illő közgyűlési naptárháború Hódmezővásárhelyen

Egy héten belül két rendkívüli és egy rendes közgyűlést is összehívtak Márki-Zay Péter városában.

A keddi rendkívüli közgyűlés után csütörtökre végül két közgyűlést is összehívtak Hódmezővásárhelyen. Az eredetileg délután négy órára meghirdetett rendes közgyűlés időpontja nem felelt meg a lényegében a testületet adó Fidesz-frakciónak, ezért kellett reggel kilenc órára rendkívülit is összehívni. Márki-Zay Péter azt írta közösségi oldalán, hogy ennek ellenére a délutáni ülést is megtartják.

Mint utóbb kiderült, bár a fideszes képviselők ezt nem közölték, Lázár János éppen délután három órakor veszi át parlamenti képviselői megbízólevelét Makón (nem Hódmezővásárhelyen, mint korábban), így nyilván azon az ünnepségen szeretnének részt venni.

Egyébként a keddi rendkívüli közgyűlés összehívása sem zajlott simán, sőt, az sem világos, hogy arra miért volt szükség, amikor annak kezdeményezésekor már tudható volt a rendes közgyűlés két nappal későbbi időpontja is, elegendő lett volna a javasolt előterjesztést felvetetni a napirendi pontok közé. Ezt meg is kérdeztük még kedden az ülést kezdeményező Fidesz-frakció vezetőjétől, Hegedűs Zoltántól, aki annyit válaszolt, hogy nem számítottak arra, hogy a rendes közgyűléshez ennyire közeli időpontban fogják azt megtartani. Így alakult, hogy kedden rendkívüli, csütörtökön pedig rendes közgyűlést tartanak a városban, sőt csütörtökön rögtön kettőt is.

Ráadásul, a csütörtöki rendes közgyűlés időpontját Márki-Zay Péter eredetileg péntekre tűzte ki, csak utóbb tették át azt csütörtök délutánra, amiről viszont tudni lehetett, hogy abban az időpontban Makón Lázár várja a fideszeseket. Ezért utasíthatták el a jobboldali képviselők a csütörtök délutáni időpontot, amit Márki-Zay nem tudott elfogadni, inkább egy rendkívüliülés-időpontot is kitűztek reggelre, a rendes ülést pedig megtartják

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.