A BKIK elnöke szerint belülről próbálják meg ellehetetleníteni a működést, az ügyészséghez fordult.
A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) elnöke a Fővárosi Főügyészséghez fordult, levélben kérte a köztestület teljes körű törvényességi ellenőrzését, miután a jogszerű működést egy kamarán belüli csoport megkérdőjelezte.
Krisán László, a BKIK elnöke úgy fogalmazott, a kamara „korábbi válságaiért is felelős külső vállalkozói körök összefogtak belső érdekcsoportokkal, és módszeresen akadályozzák a BKIK jogszerű működésének fenntarthatóságát”.
A BKIK elnöke szerint ez a vállalkozói kör a legutóbbi küldöttgyűlésen megpróbálta megakadályozni a köztestület működéséhez szükséges beszámoló, éves költségvetés elfogadását, „akár úgy is, hogy a törvényesen megválasztott elnök személyét megváltoztassák, a kamarát pedig újra saját egyéni érdekeik érvényesítési terepévé tegyék”.
A kamaránál 2014-2015-ből több tízmillió forint értékben talált gyanús kifizetéseket egy belső vizsgálat. A lapunk birtokába került vezetői összefoglaló drága külföldi utakról, összeférhetetlenségekről, illetve gyanús beszállítói szerződésekről is beszámolt. A BKIK vezetője ekkoriban Szatmáry Kristóf fideszes politikus volt, akit egy botrányokkal tűzdelt tisztújításon váltottak le 2016 elején.
A fővárosi kamara elnöke azt írta: a BKIK működése jelenleg jogszerű, az ügyészségi felügyeleti ellenőrzéstől pedig azt várja, hogy bebizonyosodjon, a kamara a törvények alapján működött és működik továbbra is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.