Befejeződött a takarékszövetkezeti szektor egységesítése, most majd levizsgázik a nagypolitika által kézivezérelt rendszer.
Az egyesülésekkel 2017 végéig 8 regionális takarék, 2018 elején pedig további négy jött létre, a Centrál, a 3A, az M7 és a Pátria. Korábban több mint 50 takarékszövetkezet működött szerte az országban, a kétszintű bankrendszer megalakulása óta nem volt ilyen volumenű átalakulás a magyar hitelintézetek piacán.
A takarékszövetkezeti integrációnak lehetnek előnyei: a központi informatikával kiküszöbölhetőek lesznek például a párhuzamosságok, a szinte átláthatatlan mennyiségű, több mint 11 ezer termék helyett pedig körülbelül száz lesz, és a szektor kockázati szintje is csökken.
A nagypolitika által kézivezérelt lebonyolítás során azonban karrierek törtek ketté, azok a települések pedig, ahol eddig bank nem, csak a most megszűnt takarékszövetkezeti fiók működött, még jobban el lesznek zárva a világtól. Az integrációt sürgető szakemberek szerint viszont a szektor csak így léphet fel versenytársként a kereskedelmi bankokkal szemben, a bankszektor azonban még most sem tekinti a takarékszövetkezeteket komoly ellenfélnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.