A HVG információi szerint már papírra vetett jogszabálytervezetek gondoskodnak arról, hogy az állami erdészeti cégek a választások után a kormányhoz közel álló üzletemberek kezébe kerüljenek.
A forgatókönyv kísértetiesen hasonlít ahhoz, ami az első Orbán-kormány idején, 2001-ben történt a piszkos tizenkettőnek nevezett állami gazdaságokkal. Abban az esetben sem a földek voltak először a célkeresztben – azt az akkori jogszabályok nem is tették volna lehetővé -, hanem maguk az állami agrárcégek.
A harmadik Orbán-kormány most ezt készíti elő a 22 állami erdőgazdasággal, amelyek éppen a napokban kaptak 2,9 milliárd forintot, hogy felújítsák a vadászoknak fenntartott szálláshelyeiket.
A privatizáció előkészületének tekinthető, hogy az elmúlt időszakban az erdészetek felügyelőbizottságában a Fidesz és a kormányfő legbelső környezetéhez tartozó emberek jelentek meg. Október végén a Nyírerdő fb-tagja lett Papcsák Ferenc volt zuglói polgármester, de már korábban is voltak hasonló megbízások. Így érkezett a keszthelyi Fidesz-KDNP-s volt képviselő, Sáringer-Kenyeres Tamás a Bakonyerdőhöz, a dél-alföldi Dalerdhez pedig Mészáros Kálmán, aki Tiborcz Istvánnal közös alapítója volt az Eliosnak.
A HVG e heti száma az agrárium megszállása mellett sorra veszi azokat az ágazatokat, ahol a kormányhoz közel álló üzletemberek további befektetésekre készülnek 2018-ban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.