Gazdaság hvg.hu 2017. október. 01. 10:23

Lesújtó kép az egészségügyről: a fiatalok fele inkább külföldön gyógyulna

Csak a magas költségek tartanák vissza őket.

A 30-49 év közöttiek vannak a leginkább lesújtó véleménnyel a hazai egészségügyi ellátásról, ám súlyos betegség diagnosztizálása esetén a 18-29 évesek vállalnák be legnagyobb arányban a külföldi gyógykezelést - derült ki a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. által 18 és 59 év közöttiek körében készített kutatásából, amelyről a Portfolio.hu írt.

A CIG Pannónia felmérése szerint a 30-49 év közöttiek közel fele súlyos betegség esetén hajlandó lenne magát külföldön kezeltetni, és ennek a korosztálynak a képviselői a leginkább elégedetlenek a hazai egészségügyi ellátással. Bár a 18-29 év közöttiek valamelyest jobb véleménnyel vannak, 55 százalékuk mégis inkább külföldön gyógyulna, ha komoly betegséget diagnosztizálnának nála. Ennek a korosztálynak a tagjai közül 15 százalék biztosan külföldi gyógykezelést választana, míg az ötvenes korosztály nagyjából ugyanekkora aránya nemet mondana erre a lehetőségre.

A visszatartó erő többnyire a magas költség. Az idősebbek több mint 80 százalékát a túlzott anyagi megterhelés tartaná vissza, a fiatalabbaknak is több mint kétharmada gondolja így. Az idősek közel fele ugyanakkor attól is tart, hogy nem tudna kommunikálni sem az orvosokkal, sem a nővérekkel, mivel nem beszél idegen nyelveket. A 18-29 év közöttiek fele túlzottan bonyolultnak tartaná megszervezni a külföldi gyógykezelést, közel harmaduk pedig ódzkodik attól, hogy egyedül legyen egy idegen országban.

A felmérés többi eredményeit itt olvashatja: A fiatalabbak több mint fele külföldön gyógyulna

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.