A MNB szerint jelenleg semmiféle valós áru vagy szolgáltatás nem vásárolható a Magyarországon is megjelent onecoinnal.
A Magyar Nemzeti Bank újra arra figyelmeztet, hogy a onecoin nevű virtuális fizetőeszköz konstrukciója piramisjátékhoz hasonlítható.
A napokban a Belügyminisztérium több szerve, a Budapesti Rendőr-főkapitányság, a Fővárosi Főügyészség, a Legfőbb Ügyészség, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a Nemzeti Nyomozó Iroda, az Országos Rendőr-főkapitányság, illetve a Magyar Nemzeti Bank (MNB) közös piacfelügyeleti munkacsoportja egyeztetett arról, hogy lehetne fellépni „látszólagos virtuális fizetőeszköz magyarországi megjelenési formái ellen”.
Az MNB szerint a onecoin látszólag valamiféle eszközökbe történő befektetést tesz lehetővé. Valójában azonban kizárólag a tevékenységet szervező által üzemeltetett zárt és nem ellenőrizhető fórumon lehet kereskedni. Mindez azt jelenti, hogy a onecoinért most semmiféle valós áru vagy szolgáltatás nem vásárolható, az állítólagos virtuális fizetőeszköz értéke, árfolyama objektíven megállapíthatatlan.
A rendszerbe az interneten keresztül, magas hozamokat ígérve szerveznek új belépőket oly módon, hogy a később belépők befizetéseiből a korábban csatlakozottaknak jutalékot fizetnek, így nekik erőteljesen érdekükben áll új embereket toborozni.
A jegybank az utóbbi három és fél évben kilencszer tett közzé írásos figyelmeztetést az egyes, fizetésre használható – állítólagos vagy valós – virtuális eszközök és rendszerek rendkívüli fogyasztói kockázatairól. Az úgynevezett cryptovaluták kibocsátói jellemzően a világhálón keresztül, intenzív marketingeszközökkel és magas hozamokat ígérve igyekeznek újabb tájékozatlan felhasználókat beszervezni a rendszerbe. Ezért fontos, hogy a fogyasztók fokozott körültekintéssel járjanak el az ilyen eszközök használata előtt.
Az MNB honlapján elérhető a jegybanki engedéllyel vagy regisztrációval rendelkező befektetési szolgáltatók listája.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.