Az USA Nemzetbiztonsági Ügynöksége (NSA) bejuthatott a Swift nemzetközi átutalási rendszerbe, és így nyomon követhette a pénz útját a Közel-Kelet és Latin-Amerika egyes régióiban. Ezt állítja a Shadow Brokers nevű hekkercsoport, amely közzé is tette a leleplező dokumentumokat. Az NSA nem kommentál, a Swift és a többi érintett cáfol.
A BBC összeállításából kitűnik, az NSA által használt, a számítógépes rendszerek és programok biztonsági hiányosságaira épülő „betörőkulcs” 2 millió dollárt ért volna a feketepiacon. De nem ott értékesítették.
A BBC értesülései szerint Swift nemzetközi átutalási rendszerébe a Dubaiban működő, kisebb bankokat kiszolgáló EastNet nevű irodán keresztül törhettek be az NSA hekkerei , de a cég tagadta a „betörést”. A BBC azonban szakértőkre hivatkozva azt írja, hogy az amerikai hírszerzők hozzáférhettek az Emirátusok, Kuvait, Jordánia és Jemen több bankjának adataihoz. Márpedig ez nagyon fontos volt az USA hírszerzés számára, hiszen a legnagyobb támogatás az Iszlám Állam és a többi terrorista szervezet számára innen érkezett.
A Swift, melynek a központja Belgiumban van, nem találta nyomát illetéktelen behatolásnak az utalási rendszerben. Edward Snowden, aki leleplezte az NSA világméretű megfigyelési kampányát mindenesetre hitelt ad az újabb sztorinak. Snowden 2013-ban dokumentumokkal bizonyította: az amerikai hírszerzés globális kategóriákban gondolkodik, vagyis a világon mindenkit megfigyel, legyen az barát vagy ellenség. Vagyis senki sem tudhatja, hogy az NSA milyen pénzügyi adatokhoz jutott hozzá, azt pedig még kevésbé: mikor, hol és mire használja föl
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.