A bővítés utáni első csúccsal bizonyítaná Putyin, hogy nem szigetelődött el, de a Nyugat-ellenesség nem jelent egyet a háború támogatásával. Mindenki eljött, csak a brazil elnök kapott orvosi felmentést.
A csütörtökön kezdődött G7-csúcstalálkozó és az azt megelőző napokban bejelentett újabb gazdasági szankciók egyik fő célja, hogy Kínát eltántorítsák Oroszország háborús támogatásától. Az ukrajnai invázió óta Moszkva számára Peking létfontosságú szövetségessé vált, gazdasági, politikai és katonai értelemben is. Eközben Kína stratégiai pozíciókat szerzett Oroszországgal szemben, növelve saját globális befolyását is. Arra azonban figyel, hogy mindezért túl nagy árat ne fizessen, nem rúgná össze a port túlságosan a Nyugattal Moszkva miatt.
Mindenütt jelen voltak a szigetországban az oroszok a háború előtt: turisták, üzletemberek, oligarchák – írja a Politico arra utalva, hogy a kapcsolatok megszakítása Oroszországgal egzisztenciális problémákat is felvet a kis ciprusi gazdaságban.
Kedden tárgyalnak az uniós tagállamok nagykövetei arról a szankciós csomagról, amelyet az Európai Bizottság terjesztett elő. Ez már a negyedik intézkedéscsomag, amely azonban nem érinti az energiaszektort.
A döntés hátteréről nyilatkozó EU-illetékes úgy fogalmazott, hogy a szankcionáláshoz előbb azt kell megvizsgálni, hogy a banknak van-e valamilyen köze az Ukrajna elleni háborúhoz.
A magyar gazdaságot is megcsapja az orosz-ukrán háború: az OTP-t a tőzsdén tépik, a Richter piaca elvesztésétől tart, a forint ismét mélypontra került. De mennyire várható általános krízis?
Hirtelen a legnépszerűbb betűszóvá vált a SWIFT a hírekben, amely pedig Magyarországon eddig leginkább egy autótípusként volt ismert. Az Oroszország elleni embargó pénzügyi csúcsfegyverévé vált a SWIFT-letiltás. A Bank360.hu összeállítása megmagyarázza, mi is az a SWIFT és SWIFT-kód, és miért baj valakinek, ha ezt nem használhatja.
Kijevben a korábbiaknál valamivel csendesebben telt az éjszaka, a belvárosi kerületekben csak néhány helyen volt tűzharc az ukrán és az orosz erők között. Az ukrán fővároshoz közeli térségekben viszont súlyos harcok folytak vasárnap hajnalban is. Kijevben az utcákon csak katonák, rendőrök és önkéntesek tartózkodnak. Ukrán források szerint az orosz hadsereg egyetlen fronton sem tört előre, sőt néhány körzetben hátrébb szorult. A kivétel Harkiv, ahova vasárnap hajnalban betörtek az oroszok. A mobiltelefon lett az egyik főellenség. Kijevi tudósítás.