Gazdaság HVG 2017. április. 12. 10:12

HVG: Ruszkik idehaza

Szakértők úgy vélik, egy szűk csoportnak áll érdekében az irracionális barátság fenntartása Oroszországgal, mivel az ország egésze nem húz ebből hasznot – írja a HVG hetilap.

A magyar kormány Soros György elleni hadjárata is felfűzhető a putyini érdekekre – írja a szerdán megjelenő HVG. Oroszország már régen kipécézte magának a Soros által támogatott szervezeteket, adminisztratív eszközökkel kiszorítva őket az országból. A CEU-ról viszont az elmúlt években sok olyan politikus is kikerült, aki az orosz befolyás irányába eső országokban egyre komolyabb szerepet játszott.

Nyilván ezt sem nézte jó szemmel Moszkva, ezért örül a magyar fellépésnek, azonban a Fidesz által sokat hangoztatott nemzeti érdek ellen való, ha az ország egyik legjobb egyetemét emiatt beszántják. A lapban olvashatnak egy interjút Jeszenkszky Géza volt külügyminiszterrel, aki szintén kiáll a CEU mellett, és arról beszél, ez tovább ronthat a magyar-amerikai kapcsolatokon.

A cikkből kiderül az is, Magyarországon nem nagyon történtek direkt orosz dezinformációs cselekmények,

az orosz propaganda ugyanis Magyarországot nem támadja, hanem – a magyar kormány közreműködésével – felhasználja az EU és a nyugati értékrend elleni támadáshoz.

Székely Árpád volt moszkvai magyar nagykövet azt mondja, a több vezetőcserén is átesett külügyminisztériumból száműzték a valódi szakértők többségét, az orosz titkosszolgálatok mélyen beépültek a magyarországi polgári és katonai intézményekbe.

Szakértők úgy vélik, mivel Magyaroszág egésze nem húz hasznot a barátkozásból, Oroszország pedig nem tűnik olyan államnak, amellyel a jövőbeni látványos fellendülés érdekében lenne fontos a szoros kapcsolat fenntartása, egy szűk csoportnak áll érdekében az irracionális barátság fenntartása.

A HVG e heti száma - benne 20-40%-os kedvezményes  húsvéti ajánlatokkal -  kapható az újságárusoknál.

HVG
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?