Kuvaitban már épül az óriási Selyem-híd. Az elnevezés a régi híres Selyemútból származik.
Valamikor, Amerika felfedezése előtt ezen az útvonalon zajlott a világkereskedelem Kína és Európa között. Kuvaitban úgy látják, hogy komoly esély, sőt objektív gazdasági igény van e régi útvonal felélesztésére. Ezért határozták el, hogy építenek egy hatalmas hidat a Perzsa-Arab-öböl fölött kuvaiti felségterületen. A 36 kilométeres híd a világ egyik leghosszabbika lesz, a negyedik helyen áll majd a világranglistán- írja a párizsi Le Figaro.
Jelenleg a vízi út másfél óra, ha a híd elkészül, mindössze húsz percre rövidül az átkelési idő. A munkálatok már 2015-ben elkezdődtek és várhatóan 2018 novemberében lesz az avatás. A kivitelező nemzetközi konzorciumot a dél-koreai Hyundai Engineering and Construction vezeti. Az építési költségek 3 milliárd euróra rúgnak. De ez az összeg szinte eltörpül a nagy komplex területfejlesztési elképzelés kb. 100 milliárd eurója mögött.
A híd létrejötte fellendítené az iraki és iráni határ közelében lévő kuvaiti Subbiya régiót. Itt jönne létre a tervek szerint 2030-ra Silk City, egy új szabadkereskedelmi övezet, amely dinamizálná a Közép-Ázsia és Európa közötti áruforgalmat. 700 ezres lenne az új település, amelyet egy 1001 méteres toronyépület uralna. A nagy projektre Kuvait 600 milliárd dolláros állami befektetési alapjának kb. az egy hatodát szánja, az új övezet áramellátásához pedig már elkészült egy 5000 megawattos erőmű.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.