Gazdaság hvg.hu 2017. január. 17. 07:50

A kínai focinak is megvan a maga Felcsútja, ötven edzőpályával

A kínai foci egyelőre még arról híres, hogy horribilis pénzért csábítják el a már levezető fázisba ért, idősödő európai és dél-amerikai sztárjátékosokat. De a jövőre is gondolnak: a legfelső vezetés elfogadta az 50 pontos „Nemzeti Futballfejlesztési Tervet”.

A dokumentum szerint 2025-ig 50 ezer képzési központot hoznak létre. És az első grandiózus, mindenkinek példát mutató fociakadémiát már át is adták: 200 millió dolláros beruházással jött létre az Evergrande foci klub akadémiája. Gouangzhou, vagy ahogy külföldön ismerik, Kanton városában létesült a gigantikus képzési központ. 2500 fiatal, 9-16 éves játékosreménység, köztük lányok is tanulják itt a foci csínját-bínját. Tehát több mint tízszer annyian, mint egy menő európai fociakadémián, ahol 100-200 növendék pallérozódik.

Ötven pálya, fedett csarnokok, tantermek, laboratórium, könyvtár, kollégiumok – van az Everegrande akadémiáján minden, ami a zavartalan fejlődést és tanulást szolgálja. A képzés nem ingyenes, évente 6800 eurónak felel meg a tandíj. Emiatt főleg jobb módú családok gyermekei iratkoznak be. De gondolnak a tehetséges szegény gyerekekre is, a növendékek 30 százaléka ösztöndíjas, vagyis gyakorlatilag ingyen tanul. Az Evergrande International Football School a Real Madriddal kötött hosszú távú együttműködési szerződést. A legendás spanyol klub 22 szakembert küldött el Kantonba, az ő instrukcióik alapján dolgoznak a kínai edzők – írja a párizsi Le Figaro.

Kína eddig nemzetközi téren nem aratott focibabérokat, a férfi vb-re egyszer jutottak ki. De nem titkolják: előbb-utóbb világbajnokságot akarnak rendezni, és házigazdaként már komoly eredményre számítanak.

Eszement pénzt kínálnak a kínaiak Cristiano Ronaldóért

300 millió eurót kínáltak a Real Madridnak és több mint 100 millió eurót Cristiano Ronaldónak a kínaiak- nyilatkozta a portugál csodacsatár kétes hírű ügynöke egy olasz televíziónak.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.