Gazdaság hvg.hu 2017. január. 13. 10:23

Olimpia bárhogyan - egy 16,55 milliárdos beszerzés és ami mögötte van

A Magyar Nemzet beszámolt egy 2014-es ingatlanügyletről, ami tovább hizlalja az olimpiarendezés kontóját - Lázár János szerint valamikor biztos rendezünk olimpiát, ezért kell mindent megépíteni.

Titokzatos ingatlanberuházásra derült fény a 2024-es olimpia fényében, írja meg a Magyar Nemzet. Az állam megvett egy olyan ferencvárosi területet, amelyen a jövőbeli olimpia atlétikai stadionja épül – mindezt úgy, hogy az olimpiai pályázatot még nem is nyertük meg. Az adásvételre még 2014-ben került sor, és nem a területet, hanem az azt birtokló céget, a Duna Passage Kft.-t vette meg az állam, amely a Wing Ingatlanfejlesztő és Beruházó Zrt. projektcége. Az árat a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő nem akarta elárulni az LMP politikusának, Jancsó Andreának, aki ezért pert indított. Végül most kiderült, hogy az olimpia titkolt költségeként 16,55 milliárd forint ment el a 15 hektáros területért.

Az adásvételre csütörtökön kitért Lázár János is, és azt mondta, az olimpiapályázat miatt olyan épületek, beruházások is elkészülnek, amelyek a sportfejlesztési stratégia miatt így is, úgy is elkészülnének, mert ha nem 2024-ben, akkor máskor, de olimpiát biztosan fogunk rendezni.

A Magyar Nemzet szerint viszont ha nem nyerjük meg a 2024-es rendezés jogát, akkor a ferencvárosi területen ingatlanfejlesztés lesz: vagy az állam fog közpénzen lakóparkot, irodaházakat építeni, vagy magánbefektetőnek adja el, mint az történt a Kopaszi-gáton, ahol a kormány most egy olyan fejlesztést támogat, amit még ellenzékben nagyban támadott.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. január. 12. 19:30

„Nem szólhat minden videó az orális nyalókendőről” – interjú a Nődokikkal, a TikTok orvos sztárjaival

Elsősorban orvosnak tartják magukat, de szabadidejükben tulajdonképpen megújították a tudományos ismeretterjesztést, amikor pár perces TikTok-videókban magyaráznak el bonyolult nőgyógyászati témákat. A „Nődokikat”, azaz Baradács Istvánt, Czébely-Lénárt Andrást és Csirzó Ádámot kérdeztük a videókról, a tabukról és az orális nyalókendőről.