Rekordokat dönt az amerikai tőzsde és a dollár Donald Trump győzelmét követően. A piacokon gazdaságélénkítő kormányprogramra és kamatemelésre számítanak, rosszul jöhet viszont a dollár ereje azoknak az államoknak, amelyek abban adósodtak el.
Azok, akik nem ijedtek meg, és bevásároltak a szavazást megelőző idegesség idején, csinos profitot vághattak zsebre. Az elemzők pedig nem győzik magyarázni, miért változott meg a hangulat, mi indokolja a részvények és a dollár diadalmenetét –olvasható a friss HVG-ben.
Amilyen mázlija van a győzelme óta a populista szólamaiból visszavevő – de sokak számára még így is elég ijesztő –, milliárdosból lett politikusnak, január 20-ai beiktatásakor lendületben lévő gazdaságot örököl. Így akár még valóra is válthatja adócsökkentő és kiadásnövelő ígéreteit. Az amerikai gazdaság több mint hét éve folyamatosan növekszik, ami a negyedik leghosszabb ilyen periódus 1949 óta, amikor elkezdték a negyedéves adatokat mérni. Bár az ütem ugyanezen történelmi távlatban a leglassabb, a GDP évi átlagban 2,1 százalékkal gyarapszik – a legutóbbi aranykorban, az 1991–2001 közti időszakban ez a mutató 3,6 százalék volt –, mégis kiváló teljesítménynek számít, mert Európa és Japán még mindig a válságkezelés fázisában kínlódik-részletek a HVG-ben.
Patás ördögből a világgazdaság mentőangyala lesz Trump?
Felgyorsulhat az Egyesült Államok és az egész világ gazdasági növekedése, ha Donald Trump valóra váltja programját. Ezt jósolja az OECD.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.