Egy törvényjavaslat 200 ezres fogyasztóvédelmi bírságot helyez kilátásba a webáruházakkal szemben, miközben a normál boltok esetében ugyanez csak 15 ezer forint. Ha a törvény életbe lép, a kereskedőknek jobban megérné a határon túlról üzemeltetni egy szervert.
Az Országgyűlés döntés-előkészítésének utolsó szakaszában van az a fogyasztóvédelmi törvény szigorítását célzó javaslat, mely elfogadása esetén a webáruházak, internetes szolgáltatók második alkalommal hibázva 200 ezer forintnál kisebb bírsággal nem úszhatnák meg az ellenőrzést – írja a blokkk.com. A fogyasztóvédelmi törvény jelenleg minden boltfélére egységesen mindössze 15 ezer forintban határozza meg a legkisebb kiszabható bírságot. A törvénymódosítás értelmében ez tizenháromszorosára nőne, egy kisvállalkozásnak pedig ez nem elhanyagolható tétel.
Ez pont azokat a kisvállalkozásokat érintené legérzékenyebben, amiket segíteni kellene beépülni a digitális világba. Így azonban könnyen lehet, hogy inkább külföldi szerverről üzemeltetik majd a webáruházakat. A fogyasztóvédelm arra hivatkozik, hogy 2015-ben az ellenőrzött webáruházak 88 százaléka hibázott, szemben a 2014. évi 80 százalékkal, döntő részben kis- és középvállalkozások. Azonban a blokkk.com szerint a hivatal jelentéséből az is kiderül, hogy a feltárt hibák döntő része olyan adminisztrációs hiányosság, ami semmilyen módon nem sérti a vásárló pénztárcáját, biztonságát vagy jogait, ezért indokolatlan az emelés.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.