Gazdaság hvg.hu 2016. november. 11. 07:37

Egy kanyi se jár, ha kijut a válogatott a foci-világbajnokságra, no nem nálunk

Különös premizálási rendszerről döntött a francia labdarúgó-szövetség. Bár inkább a monetáris ösztönzésről való lemondásról van szó.

A szövetség szerint alapelvárás a kékektől, hogy kijussanak az oroszországi világbajnokságra. Ezért a kvalifikációs sorozatban elért sikerért egy cent jutalmat sem kapnak. Sőt, ha ott lesznek a vébén, még a csoportból való továbbjutásért sem jár fizetség. A premizálás csak a 16 között kezdődik. A l’Equipe szerint a 2010-es dél-afrikai vb katasztrofális tapasztalatai, illetve a 2012-es Eb ugyancsak felejthető teljesítménye miatt döntött így a szövetség. 

 Az idei, hazai rendezésű Eb-n 300 ezer eurót kaptak volna fejenként a játékosok a végső győzelem esetén. De elbukták a döntőt a portugálokkal szemben, így csak 250 ezer euróval kellett beérniük. Korábban sokkal bőkezűbb volt a szövetség. A brazíliai vb-n, közepes szereplésért 230 ezer eurót kaptak fejenként a játékosok, a 2000-ben Eb-t nyert csapat tagjai pedig 600 ezer eurónak megfelelő francia frankkal gazdagodtak. Most eljutottunk a premizálás nélküli elvárásokig. Lesz viszont jelenléti díj.

A szövetség közleményéből ugyanis kiderül, hogy azért a vb-selejtezők is hoznak valamit a konyhára. Mert az adott selejtezőre hivatalosan nevezett, tehát a meccs listán szereplő valamennyi játékos kap 15 ezer eurót, függetlenül az eredménytől. A franciák összesen tíz selejtezőt játszanak, tehát ha valaki mindegyik meccskeretben ott van, 150 ezer eurót kasszírozhat. Ez egy hétköznapi embernek álomszerű díjazás, de egy profi csúcsfocistának aprópénz. A Le Figaro a most keretbe került abszolút újonc, Adrien Rabiot példáját idézi: ő klubjában, a Paris Saint-Germainben havi 250 ezer eurót keres alapfizetésként, meccsprémium nélkül.

zöldhasú
Hirdetés
Világ Németh András 2024. november. 30. 12:30

Így halnak meg Oroszországban a semmiért az észak-koreai katonák

Amerikai illetékesek is megerősítették, hogy észak-koreaiak is voltak azok között a katonák között, akik a napokban az oroszországi Kurszk térségében életüket vesztették egy brit manőverező robotgépekkel végrehajtott ukrán támadásban. Közben az is kiderült, hogy a Putyin segítségére vezényelt távol-keleti katonák zsoldja leginkább Kim Dzsong Un diktátort és környezetét gazdagítja.