Gazdaság hvg.hu 2016. november. 01. 09:46

Piramisjátéknak tűnik, de a magyar hatóságok nem üldözik

OneCoin a neve az újabb piramisjátéknak tűnő vállalkozásnak, Európa számos országában nyomoznak utána, a magyar hatóságok széttárják a karjukat - olvasható a 24.hu-n.

Az OneCoin azt használja ki, hogy jó ideje létezik az úgynevezett Bitcoin, amelynek bár szintén nem egyértelmű a megítélése, de a két rendszer közt az elnevezésen túl nagyon kevés a hasonlóság - számol be a 24.hu.
hvg.hu

Noha a One Coin ezt tagadja, a Magyar Nemzeti Bank tavalyi közleménye szerint piramisjátékról van szó, ezt a kriptovaluták hivatalos hírmondója,  a Cointelegraph is megerősítette. A Bitcoin pénzért kapható, pénzzé tehető, lehet vele akár vásárolni, addig a OneCoinnal nem lehet, a belső rendszere nélkül még pénzzé tenni sem lehetséges, de ennek előfeltétele, az egyre drágább oktatócsomagok megvásárlása, 40 ezer forint alatt meg sem ússza az, aki nekikezd a legalsó szintnek -olvasható a lap cikkében. A OneCoin túl zárt rendszer ahhoz, hogy ténylegesen a többi kriptovalutához tartozzon, ezt bizonyítja az is, hogy azok hivatalos oldalán nincs is nyilvántartva.

A OneCoin első körben az északi országok hiszékeny polgárait célozta meg, a svéd és a finn rendőrség már nyomoz több ügyben - emlékeztet a cikk. Idén szeptemberben  Budapesten is felbukkant a OneCoin. Super Sunday, rendezvényeikre százasával csábították be az embereket, országos roadshow-ra indult, októberben Győrben is toboroztak.

A OneCoin hazai térnyerésére egyébként egy fradista szurkolói oldal, a Fradifigyelő is felhívta a figyelmet. Azt írták, hogy pár szurkolói vezető, köztük az ultrák első számú vezetőjének tekintett úgynevezett előénekes már neki is kezdett a társai beszervezésének a lelátón. A 24.hu megkereste a Magyar Nemzeti Bankot, mely szerint a virtuális fizetési eszközök nem tartoznak a jegybank felügyelete alá, de  a szintén megkérdezett Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, és a Gazdasági Versenyhivatal sem tartja az ő asztalának a problémát.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.