A P. Mobil vezetője az NGM szerint "Magyarországon az elsők között mutatta meg, hogy a zeneiparban is üzemeltethető sikeresen egy magáncég". Mondjuk, így könnyű.
Schuster Lórántot, a P. Mobil alapítóját Magyar Gazdaságért díjjal tüntette ki október 23-án Varga Mihály, a zenész a díjat "a gazdaság érdekében kimagasló, példamutató tevékenységével" érdemelte ki. A furának tűnő döntést az alábbi érvekkel indokolta a nemzetgazdasági tárca.
Egy zenekar gazdasági tevékenységet is végez, a koncertjei és kiadványai után bevételt könyvelhet el, munkáltatóként is megjelenik, mindezek után pedig adót fizet. „Schuster Lóránt olyan ágazatban kezdett vállalkozni, amelyben a 80-as években kevesen, ezzel a szocializmus idején Magyarországon az elsők között mutatta meg, hogy a zeneiparban is üzemeltethető sikeresen egy magáncég.”
„Schuster Lórántnak a zeneiparban végzett több évtizedes munkássága és elért eredményei minden tekintetben megfelelnek a díj szellemiségének” – írta a gazdasági tárca.
Az Index kiszámolta, milyen adóvonzata volt Schuster gazdaságilag kimagasló tevékenységének. A jelenleg 1 főt foglalkoztató P. Mobil Bt. az utóbbi tíz évben nagyrészt nem fizetett adót eredménye után, de amikor igen, az sem haladta meg a 66 ezer forintot. 2007-ben, 2010-ben, 2011-ben, 2012-ben és 2015-ben fizettek be adót,
összesen 187 ezer forintot.
A bt.-nek a 2000-es évek elején még 30 milliós árbevétele volt, ez 2015-re 2,4 millió forintra csökkent. Schuster Lóránt már 2004-ben kilépett a P. Mobil Bt.-ből, azóta Schuster Lívia viszi a céget. A zenész más vállalkozásban sem vesz részt aktívan.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.